Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden városban több lett a...

Minden városban több lett a vizsgaútvonalak száma? Nálunk 10-ről 25-re nőtt múlt hónaptól. (B kategóriás jogsi)

Figyelt kérdés

ápr. 24. 01:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nemtudom
4 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Az indulás, és az érkezés helye fix, a vizsgán pedig lényegében bármerre irányíthatják a vizsgázót, egyetlen szabály van, az utasításokat a KRESZ-t betartva kell végrehajtani.

Teljesen mindegy, mennyi vizsgaútvonal van a városban, sokszor a vizsgabiztosok ki is vesznek útvonalakat, pl amikor én vizsgáztam, összesen három lapot tartott elém, és kb 15 perc vezetés után az oktatómmal gyorsan megbeszélték, hogy lenne egy kis dolga, megoldhatnánk-e a vizsgaidő alatt.

Ki mond egy ilyen kérdésre NEM-et?

Nem egyedi eset több ismerősömnél is volt hasonló a vizsgán, ha nem is mindennapos.

Ennek annyi a tanulsága, hogy figyelni kell megtanulni a gyakorlások alatt, nem a vizsgaútvonalakat magolni, mert nem biztos, hogy a vizsgán nem fognak azoktól eltérni.

ápr. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen mindegy?

Vezetni kell tudni, az útvonalra ott a GPS

ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Fent vannak egy pdf-ben a vizsgaútvonalak:

[link]


Gondolom visszakereshető a régebbi és akkor összehasonlíthatod.

ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1 Nekem az órák alapján eddig eléggé fixnek tűnt.


2 Egy teljesen kezdőnek nem mindegy. Azért sem mert az órák számát is növeli amiket venni kell.


3 Köszi a linket

ápr. 24. 09:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, országosan növelték mindenhol
ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ezen a vizsgaútvonal dolgon görcsölni! Én tavaly vizsgáztam Székesfehérváron. Nem vettem észre, hogy bármilyen útvonalat is gyakoroltunk volna, de szinte mindig ugyanarra jártunk. Amilyen az én formám, pont péntek 14 órára kaptam vizsgaidőpontot (épp csak nem 13 hanem 12 🤣), persze ilyenkor van a legnagyobb dugó, így még arra is mentünk amerre azelőtt soha. Szerencsére átmentem, viszont később a youtube elém dobta, hogy egy fehérvári oktató videózza és tölti fel a vizsgaútvonalakat, és én azoknak az utcáknak a 90%-ában , a tanfolyam alatt nem is voltam, amiket ő videózott. Szóval ennyit a vizsgaútvonalakról.


"2 Egy teljesen kezdőnek nem mindegy. Azért sem mert az órák számát is növeli amiket venni kell."


Mégis miért növelné? Az óraszám és a kilométer aminek meg kell lennie, nem az,hogy be kell magolni abban a városban, mikor mire figyelj. Ez pont ugyanolyan mint a Kresz, hogy a szabályokat kell megtanulni, nem a jó válaszokat!

ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6 az útvonalak autóiskolánként us eltérhetnek, valószínű ezért nem volt ismerős


Azért növeli az órák számát, mert ha van 25 útvonal, akkor az 25 óra ha egyszer mindegyiket megmutatja a tanárom, plusz mivel kezdő vagyok, így vezetni is meg kell tanulnom, ami nem 5 óra lesz valószínűleg. Így akkor a kötelező 30 óra tele is van, gyakorlás nélkül.

Azzal, hogy megmutatják az útvonalakat nem a helyes választ gyakorlom be. De valószínű kevésbé leszek elveszett a vizsgán és nagyobb eséllyel sikerül.

ápr. 24. 18:43
 8/13 anonim ***** válasza:

#4: Mi növeli az órák számát?

Kezdőnek is pont mindegy, mert az oktató úgyis abban a városban, azokban az utcákban visz az órákon, ahol a vizsga lesz. Teljesen mindegy, hogy a harmadik kanyar jobbra vagy balra lesz a vizsgán, mert előtte a tanuló járt már ott ezerszer.

ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 Nem hinném, hogy eltérnek, főleg mert Fehérváron csak egy vizsgafelügyelet van, és ha tényleg ilyen sorszámhúzós vizsga van (nekem nem volt ilyen), akkor a vizsgabiztosnak is tudnia kell az utat, nem csak a tanulónak, meg az oktatójának. Amúgy meg egy nagyvárosban sem lehet csak úgy 10-ből 25 vizsgaútvonalat megcsinálni úgy, hogy ne legyenek közös szakaszok. Szóval túlgondolod a dolgot. Úgyis mondják, hogy merre menjél, neked meg a közlekedőkre, táblákra, lámpákra kell figyelned, és ezt meg kell tudnod tenni akkor is ha teljesen idegen helyre mész, és a navigáció mondja az utat, és nem az útvonal a lényeg, hanem a helyzetek, hogy egy lámpa előtt felismerd, hogy hova kell besorolnod, vagy egy adott táblás útkereszteződésben kinek adsz elsőbbséget, és ez független attól, hogy milyen útvonalon mész, ráadásul a forgalom mértéke is mindig más lesz.
ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8

épp arról írtam, hogy 30 de akár 40 óra alatt nem tud elvinni az oktató 25 útvonalra ezerszer, emellett pedig meg kell tanítania az alapokra, ezért növeli az órák számát


9

Vizsgafelügyelettől függetlenül lehet eltérés az autoiskolák útvonalában.

Én is azt remélem, hogy lesznek közös szakaszok.

Mint írtam, úgy gondolom, hogy kezdőként jobban elboldogulok majd egy ismerős útvonalon. Így nagyobb rá az esély, hogy nem vétek majd nagy hibát a vizsgán. Pont azért fontos, mert a helyzetek és a szituációk mindig más.

ápr. 26. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!