Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az az autó diagnosztika...

Mi az az autó diagnosztika műszer erre azt értem pl:launch x431 Ha jól értem ezzek egy androidos tabletek amire fel van töltve egy applikáció vagy rosszul értelmeztem?

Figyelt kérdés

ápr. 24. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jól érted, de inkább a hardver a különbség.
ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Mi az az autó diagnosztika műszer"


Most ha ez egy általános kérdés, akkor a válasz csak részben igen. Az adott műszertől függően eltér az alap is. Pl. a Launch valóban Androidon fut, de pl. a Bosch és Delphi szoftvere Windowson megy.

ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Amatőrnek annak tűnik, de ez egy célműszer, az, hogy Androidon/Windowson vagy bármilyen egyedi OS-en fut az tökmindegy. Ez nem összetévesztendő a "kínai" 15.000Ft-os sz@rokkal.

És #1-nek nincs igaza, nem a hardver, hanem a szoftver az igazi értéke, ez egy sima strapabíró tablet. Egy Bluetooth-os OBD interfészel, és egy halom kiegészítővel (régi autókhoz)

De a hozzáértő, egy komoly célszerszámot vesz, termék támogatással. Nem egy tabletet.

Amúgy a gyári sem komolyabb, az Opel MDI is egy Windowsos laptop egy Bluetooth-os OBD csatlakozóval. Hardveresen az sem egy csoda.

ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mutass olyan tabletet, amin van diagnosztikai kábelnek csatlakoztatási lehetőség. És most nem a bedugom USB átalakítót című történetre vagyok kíváncsi.
ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#3 "De a hozzáértő, egy komoly célszerszámot vesz, termék támogatással. Nem egy tabletet."


Mi köze van a gép formátumának a minőségéhez? Főleg ha abból indulunk ki, hogy Android és Windows is lehetséges számítógépen/laptopon is, meg tableten is. Tehát most akkor ha én a Bosch ESItronicot nem laptopra teszem rá, hanem egy Windowsos tabletre, akkor az már szerinted szar, vagy mi? Őszintén nem értem mi a fene volt ennek a mondatnak a lényege...

ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#4 2024-et írunk nagypapa. Bluetoothnak hívják a csatlakoztatási lehetőséget és mindegyik tabletben megtalálható.
ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bedughatod a tudod hová a Bluetooth-t, ha a kocsin nincs. Nem csak idei gyártású járműveket kell ám tudni diagnosztizálni. Sőt, a mai gyártású kocsik nagy részében sem alap a Bluetooth. "nagypapa"
ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7 Csak tudnám mi a picsáért kommentelsz technológiai ismeretet igénylő kérdés alá technológiai analfabétaként... én sem megyek bazmeg fodrász kérdésekre válaszolni, mert fingom sincs a témáról.


Tudod egyáltalán mi az az OBD, vagy még azt is magyarázni kell? Az OBD az autókban az egységes diagnosztikai csatlakozó. Oda dugsz egy kommunikációs eszközt. Ez az eszköz kétirányban kommunikál: egyrészt kommunikál az autóval, a "beszélgetést" pedig BLUETOOTH-ON KERESZTÜL (bár lehet kábel is, de az manapság nagyon ritka) továbbítja akár egy laptopnak, akár egy tabletnek, akár egy mobiltelefonnak, ezen keresztül látod te, hogy mit mond az autó.


Nem kell az autóban bluetoothnak lennie. A bluetooth kapcsolatot a diagnosztikai gép létesíti.


És még mielőtt beütöd az utolsó szeget is a hozzánemértésed koporsójába az OBD-vel kapcsolatban: az OBD 2001 óta kötelező minden autóban, de a legtöbb gyártó már jóval hamarabb elkezdte használni őket: nekem az első autóm egy kis szar F Astra volt 1997-ből és már az is OBD-s volt. Tekintve Magyarország autóparkját, a forgalomban lévő autók 90%-a OBD-s. A maradék 10%-ra pedig rém egyszer a megoldás: az OBD előtt is volt diagnosztika, csak akkor még nem az egységesített OBD volt, hanem minden gyártónak egy saját megoldása, ezekhez lehet venni potom pénzért OBD-s átalakítót és rögtön meg is van oldva a probléma, egy 1990-es Mercedest is bátran lehet olvasni egy full modern diagnosztikai eszközzel.


Menj szépen olyan kategóriába, amihez értesz is. Az a kisebbik baj, hogy nem értesz hozzá, mégis itt esz a fene, de a nagyobbik baj az, hogy még meg is próbálsz kioktatni másokat, akik napi szinten ezzel foglalkoznak. Szánalmas. Egód amúgy mekkora?

ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jó, akkor te dugj be a hétköznapi tabletedbe egy ilyen kábelt:


[link]


Majd írd le, hogy mire mentél vele. Csak remélni tudom, hogy nem azzal jössz megint, hogy vettél egy Blutetooth modult hozzá, mert az nem ugyanaz. Másfelől vannak helyzetek, amihez kifejezetten nem jó a vezeték nélküli kapcsolat.

ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 Barátom, nézd már meg ezeknek a kábeleknek a másik végét is könyörgöm, ennyire buta és együgyű nem lehetsz. Mit látsz rajtuk? EGYFORMÁK! EZEK OBD ÁTALAKÍTÓK! Pont ezt pofáztam, hogy a régi autókhoz, amikhez még ennyiféle kábel létezett, azokhoz lehet kapni átalakítókat. EZEK AZOK! Ezeket dugod az autóra. A másik végébe dugod az OBD diagnosztikai gépnek a kommunikációs eszközét. Az pedig bluetoothon kommunikál a tablettel, laptoppal, akármivel.


"Csak remélni tudom, hogy nem azzal jössz megint, hogy vettél egy Blutetooth modult hozzá"


Miért is?


"Másfelől vannak helyzetek, amihez kifejezetten nem jó a vezeték nélküli kapcsolat."


Évek óta bluetooth diagnosztikát használok. Semmi baj sincsen vele. A bluetooth egy 20+ éves technológia, kiforrott, stabilan működik, tökéletes.


Kérlek menj el ebből a kategóriából. Neked az égvilágon semmi keresnivalód sincs itt. Soha nem nyúltál még autóhoz, fogalmad sincsen az egészről.

ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!