Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell felkapcsolni a...

Mikor kell felkapcsolni a tompított lámpát szürkületkor? Valamikor régről bennem az van hogy amikor a közvilágítást kapcsolják .

Figyelt kérdés

ápr. 24. 22:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#18 Minek menjek bele egy szubjektiv gondolatsor ellenervelesebe? Egyaltalan milyen allitasod ellen erveljek? Amiket leirtal, mind szubjektiv megkozelitesek, mar vagy haromszor leirtam.

Az hogy ki mit epit a kresz-re, szinten szubjektiv. Valoszinuleg nekem is van olyan szokasom, ami a szemelyes biztonsagerzetemet noveli, te meg nem alkalmazod. Most itt lehet visszavagni hogy ez nem erveles, de mint irtam, nincs mire.

A tompitott noveli a biztonsagerzetet, valamennyire mindig. Nemond mar ha fenyes nappal olyan latotavon belul, ahol a tompitottat is latod, nem latod az autot. Ez igyegyszeruen nem igaz, elobb csillan meg a napfeny az uvegen, mint hogy te lasd a tompitottat. Ez hogy valamilyen szintig minden kozlekedesi korulmenyek kozott akar kozvetlen akarkozvetett hatassal van a biztonsagra, egyszeruen nem igaz. Sot tovabb megyek, a hamis biztonsagerzet is jatszhat. Nem minden esetben, de kis mertekben mindig. 🤭

Az meg hogy van-e hatranya, ez is szubjektiv. A foncsor elettartamat nyilvan csokkented. Az izzoet is, vagy inkabb ugy mondom, hogy a vilagito berendezeset. Nem minden izzo ezer ft, meg nem minden autoban halogen van. Persze ezen rugozni szarragas, de az allitas, tenykozles szempontjabol nem elhanyagolhato.


En szemely szerint annak, hogy nappal, varosban tompitott fenyszorot hasznaljak olyan esetben, mikor egyeb korulmenyek miatt nem indokolt, nem latom, nem erzem sem a sajat, sem a kornyezetem kozlekedsbiztonsagara indokoltsagat. Tegnap direkt neztem mikor mentem munkaba, a legtobb halogenes auto fenyet ha nem szembe all veled az auto, nem is latod 50m-nel messzebbrol. Mikor egyertelmuve valik, mar huszszor eszletet mas azonositasi folyamatok alapjan a gepjarmuvet. Egyszeruen nem indokolt. De ettol fel lehet kapcsolni, tartsd meg jo szokasod. En amig nem kotelezo, nem kapcsolom fel. Es ez is szubjektiv, de ennem ez miatt vagyok magasabb, te pedig alacsonyabb kockazati tenyezoju kozlekedo.

ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21 így van, és akkor most tegyük még hozzá azt a tényezőt hogy hány autó van amit pont azért mert ki van világítva egyszerűen nem tudsz távolságilag belőni mert csámpásan világít, vagy mert ilyen irritáló pontszerű de baromierős fénye van és fényes nappal is égeti a retinádat, vagy szimplán refivel jön.


Az emberi szemet meg a mesterséges fény sokkal jobban fárasztja mint a természetes.. a ledes meg szerintem bizonyos mérték felett káros, mert extrán fáraszt, van egy vibrálása.. amit szemmel nem érzékelsz, de ottvan.

ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22 Talán ezek is benne vannak valamilyen mértékben, de nap közben szerintem ezen hatások elhanyagolhatók. Inkább szürkületben zavarók, mikor én is felnyomom a topítottat.

Nincs azzal baj ha valaki felkapcsolja nap közben, nekem az nem tetszett hogy vezetési, értelmi képességeket firtat valaki azon közlekedő társai esetén, akik egy, az általa szubjektív pontok szerint felállított megszokást nem alkalmaznak.

ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Alex Fly ***** válasza:

@20: lehet...

[link]

ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!