Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor fenntartás?

Motor fenntartás?

Figyelt kérdés
Hogy fizettek ki 10 literes fogyasztást egy 600as sportmotornál? 100km fel napi kereset. Nagyon drága fenntartani is és nagyon sokat fogyaszt? Nagyon szeretnék majd egy 600as négy hengeres sportmotort de nem tudom, hogy tudom fizetni ezeket a dolgokat. Emiatt aggódok hogy nem lesz. Bármi tipp?

ápr. 30. 15:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy oldod meg, hogy veszel 125-ös kétüteműt és csak hétvégén veszed elő és akkor sem mindig.
ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Többet kell keresni vagy sok ideig gyűjtögetni, félrerakni rá.
ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy amikor nem motorozunk, dolgozunk. Meg sportmotort azért nem arra használ az ember, hogy elugrik vele munkába, meg elhozza a szomszéd kerületből a hamburgert. Arra vagy van másik motor, vagy nem motorral csinálja az ember.

Nekem a 600-as nem sportmotorom 6,5-7,5 liter között eszik, mondjuk én a sarki dohányboltba is simán elmegyek vele. Az évnek a felében használom, évi kb. 4-6 ezer km, és nem számolom a benzinköltséget, ha tankolni kell, teletankolom, megkeresem rá hétközben a lóvét, amit persze másra is félrerakhatnék, de erre szeretem költeni.


Látom tagben a biztosítást, hát az az évi 12 ezer forint, meg a kb. ennyi teljesítményadó már aprópénz. És a szerviznél meg benzinnél a tréningek meg felszerelés ára még jobban meg szokott ütni. Évi 2-300 ezer forintot eltankolni szerintem tök oké, az egy félhavi fizetés, ha napi egy doboz cigit elszívnék, akkor még mindig háromszor annyit költenék cigire, mint benzinre.

ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a normális válaszokat!
ápr. 30. 16:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Ja igen most látom, hogy 100 km fél napi keresetet írtál. 10 l-es fogyasztással, amit azért motorfüggően nem feltétlenül csikar ki bárki a motorjából, az enyém úgy eszik 6,5-7,5 között (2 évig nem bírtam 7 fölé vinni, idén nem tudom 7 alá), hogy ugyanez a típus másoknál 4,8-5,5-öt eszik. Apám mondjuk kétszer vezette az enyémet, nála 8-at evett, az ő V4-es 1200 köbcentis motorja megzabálja a 12 litert is és abba nem lehet 95-öset tankolni. Szóval ez megint relatív. De vegyük alapul a 10 literes fogyasztást. 100 km az kb. 6400 forint. Ha az félnapi kereset, akkor ez vagy nem a te hobbid, vagy nem olyan hobbi, amit naponta kell űzni. Nekem pl. a főnököm ugyanazt a motort hajtja huszoniksz éve, fiatalon vette használtan, és bevallása szerint sok-sok éve fixen évi 1000 km-t megy vele. Van mellé gyerek, unoka, más hobbi, munka. Úgy azért már nem hasbavágós. Van egy 600-as sportmotorod, egyszer megvetted, évente olajat cserélsz, egyszer megvetted rá a ruhát, és szezonban havi egyszer elmész egy pályanapra, akkor azért nem annyira durva a benzinköltség.
ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Minden hobbi marha drága, ez pont nem olyan vészesen drága hobbi. Meghatározod magadnak, hogy heti egyszer mész 100 kmt és akkor ki fogod tudni fizetni minimálbérrel is.
ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az igaz de nagyon szeretek menni és minden nap megyek 100kmt az a baj. Szeretek nagyon menni estefele 2-3 órát. Mondjuk még csak 17 vagyok van időm még kikell használni de előre gondolkodni is próbálok
ápr. 30. 18:29
 8/20 anonim ***** válasza:

17 évesen hogy félnapi fizetésed 10 liter benzin? 17 évesen hogy van 600 köbcentis sportmotorod?

Ha meg ez mind csak elméleti, akkor miért gondolod, hogy amikor majd lesz 600 köbcentis motorod, akkor fogsz estefelé órákat menni? Vagy időd nem lesz rá, vagy túl fáradt leszel a biztonságos, felelősségteljes motorozáshoz.

ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

"Hogy fizettek ki 10 literes fogyasztást egy 600as sportmotornál?"

Nem mindenki csóró. Ha a benzint sem tudod kifizetni, akkor ez nem a Te hobbid.

ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 dirtboy ***** válasza:
74%

Egy 600-as sport motor nem szokott 10litert enni,gondolom nem versenypályás közlekedésre kell gondolni hanem közútihasználatra ahol tempósabban mesz nem kresz kompatibilisen. Akkor sem fogyaszt 10litert. Ha pedig azt nézzük hogy sport motor és ki is használod az erejét akkor lesznek bőven költségek a benzinen kívül is. pl szupersport gumik kb 80 ezer és ha hajtod akkor kb 6000km alatt lekopik. Valamint 6000km-enként olajcsere,szűrőkkel. Sportos vezetéshez természetesen nem gagyi olaj pl motul 300V. kb 20 000ft. A féktárcsákat sport motoron idő előtt szokás cserélni mert a fékfolyadék annál jobban melegszik minél vékonyabb már a fékbetét. Ezért nem várják meg még teljesen elkopik mert ha felmelegstik az olaj és nincs fémfékcsöved akkor elmászik a féknek a fogáspontja.

A megfelelő motoros ruházat pedig sportos vezetéshez szintén egy kisebb vagyon. Cordura ruha felejtős 600-as sportmotorhoz sportos vezetéshez. Bőr ruha kell,bőrkesztyűvel,megfelelő csizmával sisakkal stb. nézz utána kicsit jobban a motorozás költségeinek mielőtt belevágsz.

ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!