Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olyannal motorozok akinek...

Ha olyannal motorozok akinek nincs jogsija elvehetik a jogsim?

Figyelt kérdés
Most lesz meg az am kategorias jogositvanyom, de 7 eves korom ota motorozok, szoval rutinom van, de van egy ismerosom aki most vesz majd ujra motort, o meg ilyen 10 eves koraban motorozhatott utoljara, a kerdes lenyege az lenne hogy neki nincs semmilyen jogositvanya, ha nekem meglesz az am kategorias jogositvany, elmegyek vele motorozni erdobe, es valahol pont megfog minket a rendor, akkor nekem lehet barmi bajom abbol ha ot igazoltatjak es a rendor megtudja hogy jogsi nelkul ment?

máj. 10. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ő motorján, utasként? Nincs alap a te bírságolásodra, bármilyen büntetésedre.

Legfeljebb a lelkiismeret furdalás, hogy nem beszélted le az ismerősöd egy szabálysértési elzárással is büntethető, négyszázezer forintig bírságolható szabálysértésről.

máj. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te viszed őt az ő motorján?
máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bazaltkaroly ***** válasza:
50%

Kicsit lyukas a kérdés.

alapvetően, ha most fogod megkapni a jogsit, akkor két évig nem vihetsz utast, mert kezdő vezetői engedélyed lesz. Másik kérdés, hogy az AM motorok jó része alapvetően nem alkalmas két utas szállítására.

Ha odaadod neki a motorodat, és ő vezet, akkor elővehetnek azért, mert odaadtad egy olyan embernek a motorodat, akinek nincs jogsija.

Ha a motor az övé, és ő is akar vezetni, akkor csakis ő vonható felelősségre.


Én azt javaslom, hogy próbáljatok keresni valakit, akinek van egy forgalomtól elzárt területe, és ott motorozzatok, mert ott - ha nincs baleset -, akkor nem érvényes a KRESZ.


Ne tedd kockára már az elején a jogosítványodat.

máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

ez kb annyira ostobaság, mintha azt kérdeznéd, hogy 1 buszon utaztál egy betörővel, neked is börtönbe kell-e menned

hány éves vagy, 12?

máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, tenyleg nem a legpontosabban fogalmaztam meg a kerdest, az o motorjaval jonne, en pedig az enyemmel, erdobe mennenk ki motorozni, de ha barhol megallit a rendor mert mell folduttol foldutig menni 300 metert kozuton pl akkor nekem nem lehet belole bajom hogy o az o sajat motorjat jogsi nelkul vezette ugy hogy en is vele motoroztam?
máj. 12. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Ő kiskorú (nem töltötte be a 18. életévét) és te a törvényes képviselője vagy (szülője, gyámja), esetleg nagykorú, de gyámság alá van helyezve és te vagy a gyámja? Ha egyik sem, akkor nem tartozol jogi felelősséggel azért, mert engedély nélkül vezet olyan járművet, aminek vezetése érvényes vezetői engedélyhez kötött.


A KRESZ hatálya csak a forgalomtól elzárt magánterületen nem terjed ki. Úgy gondolom, nem forgalomtól elzárt magánterületre mentek és nem elég a 300 méteres szakaszt megúszni.

Az erdők jó részében tiltott a motorozás, akár segédmotorral, akár quaddal is. Ha ilyen tilalmat szegtek meg, akkor bizony emiatt komoly bírságot kaphattok, természetkárosítás címén. Ezt, te is.

máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bazaltkaroly ***** válasza:

A hatos jól írja. Ha az ővé a motor, és te nem vagy felelős érte semmilyen jogi úton, akkor az már az ő sara. Annyira viszont készülj fel, hogy valószínűleg a rendőr - ha elkap - akkor ad egy kis fejmosást neked szóban, de semmi büntetés nem adhat hivatalosan.

Illetve erdőben valóban tilos motorozni, még természetvédelmi területen kívül is.

máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!