Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsival kezdted,hova...

Milyen kocsival kezdted,hova jártál vele?

Figyelt kérdés
hány évesen lett jogsid és miből? mennyiszer használtad? váltottál kocsit életed során? (a kocsik szemszögéből érdekel a téma) anno gyerekkoromban apám váltogatta a ladákat,volt már minden színben. én félek vezetni,nincs is rá szükségem. párom jogsiját 22 évesen rakta le,én fizettem és első kocsinkat is. piros opel astra. 200 ezerért. olcsóbb volt,mint a jogsi,30 km- t ingázott vele dolgozni,de lerobbant. végén már 70 ezreket költöttünk szerelésre,kb 2 havonta. végül elvontattuk.3 évig bírta. akkor fel is vettünk hitelt 1 millió 200- ért vettünk kocsit,felét rögtön kifizettük.opel meriva,fekete. 13 éves volt.egyszer szereltük 300 ezerért,semmi gond nincs vele( tágas hely,nagy csomagtartó,ez volt a szempont,mert közben lett 3 gyerek) már 10 éve jól bírja :) sógoroméknak vállalkozása van,sokáig nem volt kocsija,35 éves koràig,most meg vagy 6 milliós kocsija van... unokahugomnak meg ingyen állták a jogsit a középsuliban,unokatesómnak meg apja nekiadta a kocsit mert ők újat vedtek.nálatok hogy alakult a kocsikkal?
máj. 13. 03:24
 1/9 anonim ***** válasza:

2016-ban szereztem a jogsit, saját pénzből akartam, de szakmám miatt muszáj volt a jogsi és nem tudtam magamnak időben összekaparni, szóval nagyszülők besegítettek. Sajátot viszont csak 2020-ban vettem, szintén egy Astra, szintén 200 ezerért, csak az enyém fehér volt, 1997-es F. Közel 2 évig használtam. Minimális problémáim voltak csak vele kora ellenére, mert megkímélt darab volt, javarészt csak a kötelező karbantartásokat végeztem. Sosem hagyott cserben, bejártam vele az egész országot, voltam vele Debrecentől a Mátrán át a Balatonig mindenhol, egyszer haza is vittem a szentgotthárdi Opel gyárba, ahonnan legurult a szalagról 24 évvel korábban.


2022 februárjában cseréltem le egyszerűen valami újabb iránti vágyból, maradtam az Astránál, csak ez 2008-as. Ez is egy megkíméltebb darab, szerencsére itt sem ömlik a gond a nyakamba, az általános szervizelésen és karbantartáson kívül két problémám volt csak vele, egyiket megoldottam ingyen, másik meg egy 15 ezres jeladó volt, szóval egyik sem dobott a földhöz anyagilag. Ezzel is jártam már mindenfelé az országban, mentem külföldre vele, szintén hazavittem ezt is Szentgotthárdra, habár ezeket már nem gyártották ott, viszont vezérléscserénél kiderült, hogy a motorját ott szerelte össze egy magyar figura, egészen pontosan 2008. január 7-én, szóval félig ez is hazai. 😁 Jelenleg nem tervezem eladni.

máj. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1986-ban vizsgáztam. A család fizette (középiskolás voltam). Akkor a családnak S100 Škodája volt. Ezt nemsokára 1200s ladára cserélte. Ezt pár év múlva ellopták, akkor lett Trabant 601 ezt én törtem totálkárra pár hónap után. Akkor (601 már nem volt) lett Trabant1.1

Nem sokkal később (1992) saját lakásba költöztem. 1999-ig nem volt szükségem autóra. Akkor vettem egy Suzukit (akkor még csak a Swiftet gyártották), amit 2 év múlva elloptak (tanulság ne szájalj a rendőrrel). Akkor vettem egy Škoda Octaviát. Ezt egy újabbra cseréltem 2006-ban. Most egy Mitsubishi SpaceStart nyüvök.

máj. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"hány évesen lett jogsid és miből?"

17, pénzből.

"mennyiszer használtad?"

Életem során nem számoltam. Eleinte kevésszer, gimnazistaként nem is volt autóm, nem lett volna miből megvenni, fenntartani. Később egyetemre egy másik városba jártam. A vonatra a diákjegy relatív olcsóvolt. Örültem, hogy a szüleim támogatják a lakhatásomat, tanulmányaimat, autóra tarhálni nem lett vola képem. Nem büfé szakot végeztem, rengeteg volt a gyakorlati órám, sokszor estig. Komolyabb állás az egyetem mellett esélytelen lett volna. Később, mikor már dolgoztam, lett saját autóm.

"váltottál kocsit életed során?"

Igen. De nem vagyok az a pár évente megunom, veszem a következő olcsó szakadék használt kocsit típus. Ez első autóm 6 éves korában került hozzám, 12 éven keresztül azt használtam. Ekkor váltottam egy újonnan rendelt autóra. Ez most 6 éves, jelenleg is ezt használom.

"Milyen kocsival kezdted,hova jártál vele?"

Opel Atra H 1.7cdti dízel volt az első autóm. Leginkább hétvégi autópályás hazaingázásra használtam Pécs és Budapest között. A napi futkosást jellemzően megoldottam tömegközlekedéssel.

máj. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66-ban, 18 évesen lett jogsim, hála az MHSZ-nek...az első? Egy leharcolt Trabant.
máj. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy 20 éves lepukkant kotla Focus volt az első kocsim, kb 5 éve. Most egy vadonatúj full-extrás plugin hibrid Kiám van.
máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szolovjov ***** válasza:
18 évesen lett jogsim B-re. Szüleim fizették. Az első autóm egy VW Passat B2 volt (1985-ös), amit apám adott nekem, mikor ő vett egy másikat. Az autó 20 éves koromban került hozzám. Munkába járásra használtam elsősorban. A második autóm egy Passat B4-es. Ezt 15 évvel ezelőtt vásároltam, akkor volt a kocsi 15 éves. jelenleg is ezzel járok. Lassan venni kéne egy fiatalabb Passatot.
máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"hány évesen lett jogsid és miből? mennyiszer használtad?"


2014-ben lett jogsim, diákmunkából álltam, szüleim kicsit raktak hozzá.

Nem kaptam kocsit, nem is kellett, városban éltem és ott is mozogtam főleg, amikor nem akkor meg édesanyám Volkswagen Lupoját tudtam vinni.

2016-ban költöztem külön albérletbe, illetve a munkába járás sokkal egyszerűbb volt autóval, úgyhogy akkor már szerettem volna sajátot. Csak pénzem nem volt sok, pályakezdő voltam. Szóval olcsón kellett valami. Az a valami egy Ford Orion lett 1986-ból, 1.3-as 69 lóerős, 150 ezer forintot kért érte az első tulaj bácsi, 130 ezer km volt benne, legalábbis a bácsi szerint csak egyszer fordult az óra, de az állapot alapján elhittük. Bár teljesen üzemképes, sok műszakis és meglepően pofás állapotú autó volt, azért kellett neki a vételára még egyszer szervizre, ráadásul úgy, hogy kedvezményes áron vettem alkatrészeket és jó barátommal szereltük aki autószerelőként kezdett akkor - futómű eléggé rottyon volt tehát kapott lengéscsillapítókat, szilenteket, lengőkarokat stb, fékek sem voltak túl bizalomkeltőek úgyhogy előre kapott új tárcsákat-betéteket hátul pedig komplett új dobfékeket és fékcsöveket majdnem mindet cseréltük (hozzáteszem - így sem lett sokkal jobb, de legalább tudtam hogy meg fog állni), szelepfedél tömítés, kipufogó középdobtól, minden folyadék és szűrő nyilván, mindenből a kínála plusz a kis rozsdakezdeményeket kilakatoltattam fényezéssel együtt. Magyarul gatyába lett rázva az autó elég rendesen, átírással mindennel volt kb 400 ezer a művelet, hozzáteszem nekem akkor ez elég sok pénz volt.


Használtam 3 évig, mindenhova elvitt és sokat is kellett neki, majdnem 60 ezer km ment bele, nagyon szerettem, de szerettem volna klímát és erősebb motort, ezért cseréltem le. Egy önindító hibán és kopó-fogyó dolgokon kívül konkrétan semmi gondom nem volt vele.


"váltottál kocsit életed során?"


7db autóm volt eddig, már régen van legalább 2 párhuzamosan. Autóbolond vagyok. Évek óta egy 2014-es Kia Cee'd kombi dízel az autóm, mellette egy BMW E34 525i van most éppen, amit szeptemberben vettem és körülbelül mostanra jutott el oda, hogy feltámadt (legalább 10 évig állt mielőtt hozzám került). Előtte is volt két régi BMW-m, egy Mini Cooper S-em és egy Honda Prelude-öm.

máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020-ban szereztem meg a jogsim 17 évesen. 5 évnyi nyári munkás spórolás után vettem egy 2002-es 2.4 D5 S60-as Volvót ami az kék szín 7 árnyalatában pompázott és a vásárlás után lett meg benne a 700.000 kilométer :) azóta egy teherautót vettem amit bérbe adok és leginkább robogózok de az öreg volvo ott áll anyunál a garázsban és várja a feltámadást. 2 és fél évet használtam ezalatt kb 30 ezer kilométert mentem vele. Az autó rendben volt műszakilag ezért keveset kellett rá költeni. Kirándulni jártunk barátnőmmel, barátokkal nyaralni a Balatonra. Suliba nem igazán használtam mert egyszerűbb volt bringázni vagy sétálni. Imádom a mai napig viszont lassan egy éve be sem volt indítva. A tervem hogy jövőre elkezdem megcsinálni a sok apróságot rajta és youngtimerként használom
máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2002 végén lett jogsim, szüleim fizették, de utána nem vezettem, nem volt pénzem autóra, kölcsön meg nem kaptam. 2017-ben apám lecserélte a G Astráját (75 lovas, 1.6-os 8 szelepes motor, 2000-es évjárat), arra beneveztem, és elkezdtem vezetni. Munkába jártam vele (20-20 km oda-vissza), majd futárkodni kezdtem, arra is használtam. Szegény autót már akkor is ette a rozsda, és nem érte meg lakatoltatni, így 2021-ben vettem egy első generációs 1.3-as Yarist (2004-es évjárat), mert kellett már egy kicsi futárautó. Kapta az ívet rendesen szegény, mindig volt mit javíttatni rajta, évi kb. 20ezer km-t mentem vele. Most is használom még, de már nem futárkodom annyit, mint korábban. Idén vettem mellé egy 1.8-as ufo Civicet (2007-es), meg egy 1.8-as Mazda MX-5 NB-t is (1999-es). Ez utóbbi nem volt tervben idén, de hát nem lehetett otthagyni. :)
máj. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!