Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan és hogyan lenne ésszerű...

Fcbdani17 kérdése:

Honnan és hogyan lenne ésszerű 2. generációs Prius-t vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal szeretnénk venni egy Toyota Prius-t (2. generációs) a következő paraméterekkel:

- 2006- utáni gyártás

- 250.000 km futás alatt

- káreseménymentes

- megbízható tulaj, aki gondosan vezette és karbantartotta az autót


Az eddigi tapasztalataim szerint alig van, olyan autó, aminek nem lenne köze balesethez vagy ne lenne valami alattas problémája. Tudom, hogy ezek a paraméterek magas elvárások egy lassan 20 éves autótól, de ezeknek még a közelében sem találtam megfelelőt.


1. Ti ismertek esetleg csoportokat/oldalakat (akár külföldit), ahol könnyebb lenne megtalálnunk a megfelelő autót?

2. Esetleg ismertek olyan embert/kereskedést, aki a szempontok alapján megkeresi a kívánt autót?

3. Ha külföldről vásárol az ember autót, akkor hogyan bizonyosodhat meg annak előéletéről és egyáltalán megéri behozni?


Az első autóvásárlásunk, így nincs túl sok tapasztalatunk, de ahogy mi látjuk az az, hogy rengeteg az átverés az egyébként túlárazott autópiacon. Szeretnénk, hogy egy korrekt/megbízható autót vegyünk, ha már kifizetünk 2-2.5 millió Ft-ot érte...


Köszönjük előre is a válaszokat!



máj. 13. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Káreseménymentes...:

15+ éves autókról beszélünk. Ennyi év alatt nagyon ritka, hogy ne történne apróbb parkolói meghúzás stb. Ha ezek szakszerűen lettek javítva, akkor semmilyen hátrányt nem jelentenek. Nyílván nem arra az esetre gondolok, amikor a rommá tört autót kalapálják össze.

máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezek ilyen nagyon elvarázsolt hiú ábrándok, mondhatnám úgyis, hogy álmodik a nyomor. Egy 20 éves autónak nem egy tulaja volt, hanem kiscsillió és kapott hideget-meleget az évek alatt. Nem véletlenül kerülnek az ilyen korú autók annyiba amennyibe. Amire Te gondolsz azok a 2-3, nagyon-nagyon max 5 éves autók, de az nem ez az árkategória lesz.
máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a videót, a második felében fontos infók voltak az átvizsgálással kapcsolatban.
máj. 13. 11:57
 5/17 A kérdező kommentje:

2. Igen egyetértek, ezért is írtam, hogy számomra nem feltétel, hogy az igények 100%-ban teljesüljenek. Az csak egy kiindulópont, ami után lehet kompromisszumokat kötni.


A parkolási meghúzással semmi problémám, ha szakszerűen van javítva.

De ezzel 2 problémám van:

- Tapasztalat nélkül nem mondom meg, hogy szakszerű-e a javítás vagy sem, de azt sem tehetem meg, hogy 3-4 autóhoz kihívok egy állapotfelmérő szakembert 30.000 Ft/alkalomért.

- A JSZP-n keresztül nem látom, hogy parkolási vagy rommá tört káreseményről van szó.


Ha van más megoldás a szakszerű javítás ellenőrzésére vagy arra, hogy lássam milyen fajta káreseményről van szó, akkor megköszönöm, ha megírod.:)

máj. 13. 12:08
 6/17 A kérdező kommentje:
3. Értem, ebben az esetben milyen autókat ajánlanál ebben az árkategóriában, amik megbízhatók?
máj. 13. 12:10
 7/17 anonim ***** válasza:

Jogos amit a 3-as ír! De 2,5misiért lehet jó állapotú használt autót venni. Egyébként minél egyszerűbbet.


[link]

máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Arra rá fox locsolni 3 év alatt 3 misit és lessz egy xar autód.

1. Hybrid aksi csere 1 misi

Folytassam?

máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem jó az embereknek a szívó a benzines.
máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8. Megtennéd, kivácsi vagyok? Hybrid autód van azért tudod ennyire?
máj. 14. 10:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!