Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi autók közül melyiket...

Az alábbi autók közül melyiket érné meg választani?

Figyelt kérdés

Lecserélnénk az autónkat. Jelenleg egy 17 éves 1.6-os benzines kombi Chevrolet Lacettink van. Amit keresünk: benzines, a jelenleginél érezhetően nagyob teljesítmény (most 103LE), sportosabb vezetésre alkalmas, manuális váltó (pref. A 6 fokozatú), mindenképp kombi, nagyobb csomagtérrel. Vegyes használatra lenne, agglomerációban városi használat, napi szinten közlekedés az M0-n, évente legalább 2x hosszabb távú utazás autópályán. 2 kicsi gyerekkel vagyunk, fontos a megbízhatóság, a biztonság.

2016-2018-as autókat néztünk. Felszereltségre, paramétekre, árban hasonlókat találtunk, de nincs nagy tapasztalatunk autók terén, csak az olvasott véleményekre hagyatkozhatunk a szimpátián felül.

Nem vagyunk anyagilag túlzottan eleresztve, hitelre vennénk. Jó lenne, ha nem várhatnánk SOS többszázezres szervizeket, de az alkalomszerű/kiszámítható nagyobb karbantartásokra futná.


Az alábbi típusok közül választanánk, de meghallgatunk ajánlást is:


- Volkswagen Golf VII. 1.5 TSI ACT BMT

- Toyota Auris Touring Sports 1.6

- Ford Focus 1.5 PFI Business

- Skoda Octavia 1.5 TSI ACT Style


Vegyes véleményeket hallottunk ismeretségi körön belül, így érdekelne külsős tanács is.



máj. 14. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Volkswagen Golf VII. 1.5 TSI ACT BMT
Toyota Auris 1.6 Touring Sports
Ford Focus 1.5 BFI Business
Skoda Octavia 1 5 TSI ACT Style
11 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Éves szinten 10-15000 km használattal számolunk, ha ez fontos. Rövid távokat is megyünk, konrétan: én viszem a gyerekeket reggel oviba-bölcsibe, ezek a lakhelyünkhöz közel, de egymástól pár km-re vannak, így fix a napi 2x2 rövid táv vele, én pedig ezektől kb. 20 km-re dolgozom, akkor használom az M0-t.

Hétvégén is használjuk az autót, ha más nem, akkor nagyszülőkhöz 10-20 km távokra.

máj. 14. 22:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Toyota, már csak azért mert az nem közvetlen befecskendezéses.
máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! A fürgeségén ez érezhető? Amennyire tudom, a közvetlen befecskendezésesnek pont ez az egyik előnye, hogy gyorsan reagál az autó. Persze ott van az a hátránya mellé, hogy mocskolódik a motor.
máj. 14. 22:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyersz valamelyest a fogyasztáson meg a teljesítményen cserébe kokszolódik és drágább a javítás mint egy mpi esetén. Pedig az is elvisz ugyan oda.
máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5/5 haha, köszi! Érthető, és fontos szempont.
máj. 14. 22:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Van egyébként egy öreg (2000-es) Toyota Corollánk, a férjem azzal jár. Én nagyon szeretem. Nyilván sokat változtak azóta az autók, de megbízható, "agyonüthetetlen", jó vezetni, és bár nem ragaszkodom ehhez a márkához, de valamennyire húzok is felé. Remélem, hasonló (persze jobb) élmény az új is.
máj. 14. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván azok már sokkal bonyolultabbak, több mindenre kell odafigyelni. De a toyota az toyota. :)
máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég nonszensz elvárások, hogy kisgyerekesnek hitelre legyen sportos manuál.

Nekem egy 1.5 Octavia céges van, simán vennék ilyet, de csak DSG, napi ingázásra, M0 tötymörgésre biztos nem kellene a manuális.

ilyen használat mellett a kokszolódás nem szempont.

Inkább a keretet kellene belőni értelmesen. Mert ha két gyerek mellett nincs lehetőség összespórolni eg autót akkor hitel mellett sem lesz egyszerű megélni

máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt, hogy milyen stílusban szeretek vezetni, szerintem nem befolyásolja, hogy gyerekekkel utazunk. Nem versenyezni akarok, de a mostani autónk egy lomha dög, én pedig szeretek a biztonságos kereteken belül, de dinamikusabban közlekedni (a környékünk, a nap mint nap bejárt útvonal is inkább ezt kívánja). És sokat megyek a gyerekek nélkül is.


Szeretem a manuális váltót, persze tudom, hogy a sok dugózás nem tesz jót neki, de önmagában a használata nem zavar annyira, hogy automatát keressek.


Sajnos nagyon elszálltak a használtautó árak is. Hosszú távra terveznénk az autóval, így egy fiatalabbat vennénk (amiket konkrétan találtunk ezek közül, mind 2018 vége, 2019 eleji volt), ezeknek viszont 5-6M között van az ára. Kevesen vannak sajnos szerintem, akiknek zsebből futja rá, de a havidíjat kifizetni nem gond.

máj. 15. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!