Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga és gyógyszer?

Forgalmi vizsga és gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Allergiás vagyok, nyáron pollenre és szedek allergia gyógyszert rá, Cetirizin-t illetve éjszakánként 1db. Apo-Famotidin gyógyszert gyomorsavra.


Ezek szedése mellett is vizsgázhatok forgalmin vagy ezek kizárják? Van egy sejtésem hogy ezek nem minősülnek tudatmódosító drogoknak de gondoltam megkérdezem. Köszi!



máj. 15. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Családomban van olyan aki szed ilyen szert, eléggé letompítja az embert, könnyebben hibázol tőle, mert figyelmed nem 100-as olyankor. Jobb lenne nem vezetni vele, de ha nincs benne a leírásban, hogy nem szabad, akkor nyomassad.
máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez nem tompító mert ez második generációs gyógyszer, viszont ma nem fogok bevenni direkt emiatt.
máj. 15. 22:58
 3/12 A kérdező kommentje:

Innen:


[link]


"Klinikai vizsgálatok nem bizonyították, hogy a Cetirizin-EP 10 mg filmtabletta ajánlott dózisban történő alkalmazása után csökkenne a figyelem, az éberség és a vezetési képességek."

máj. 15. 23:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindegy, majd azon a napon amikor vizsgázni fogok, nem veszek be semmit. De mi van ha előtte levő nap veszem be?
máj. 15. 23:17
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha ez van benne a leírásban, akkor beveheted. Mondjuk én aznap nem tenném a biztonság kedvéért.
máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Az sem feltétlenül jó ha nem veszed be, mert ha olyan szerencsétlen vagy mint én akkor tuti takonyod-nyálad egybefolyna a vizsgán.


Ezekkel a gyógyszerekkel nincs tapasztalatom én aeriust szedtem világ életemben.

De nemrég kipróbáltam a Revicet szopogató tablettáját, hát esküszöm fényévekkel jobb mint az aerius ami vényköteles, ez amit meg most szedek az nem.

Ja és az nem tompít.

máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát végül úgy döntöttem hogy a vizsga napján (holnap) nem fogok bevenni semmit. Biztos ami biztos...aztán bízom benne hogy nem lesz allergiám holnap.
máj. 15. 23:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem augusztus-szeptemberben van allergiaszezon, olyankor én is cetirizint szedek már pár éve. Engem egyáltalán nem tompít, ugyanúgy vezetek, mint amikor nem szedem.
máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

En is szedek cetirizint, csak en estenkent.

Nekem az orvosom mondta hogy este vegyem be mert tompítja az embert es almosit.

En jo par eve szedem mondjuk,de ket honapja vizsgaztam en ugyanugy szedtem oket.

máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 en is evek ota szedem es szerencsére semmi mellekhatast nem erzek. Sikerult elsőre? grat!
máj. 17. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!