Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 1.2 16V kuplung...

Fiat Punto 1.2 16V kuplung csúszás, városon belül csúszik, hosszútávon meg jó, miért?

Figyelt kérdés

Városon belül persze sok a kapcsolgatás, aztán emiatt egyre jobban csúszik, főleg 1-esben való induláskor is észrevenni, valamikor kicsit csúszik valamikor kicsit olyan darabosan megy.

De érdekes főúton megyek vele 100-150 km-t és utána ha meg kell állnom pl. piros lámpánál utána szépen elindul egyesben.

Városban 30 perc cirkálás után már előjön a hiba, főúton 1-1.5 óra múlva is jó. Mitől csinálhatja ezt?

Új kuplungszett van benne, kinyomócsapággyal együtt.



máj. 16. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem jól van beállítva a kuplung. Pl. ha bowdenes, akkor kéne rajta állítani. Esetleg a munkahenger lehet tönkremenve vagy levegősödve ha nem bowdenes. Vidd vissza oda ahol csinálták a kuplung cserét!
máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mad Max2 ***** válasza:
64%

ha kopott a kuplungtárcsa akkor előbb terhelésnél csuszik. amikor egynletes sebbességel mésza kkor persze hogy nem csúszik. gyorsításkor viszont csuszik, és nemsokára elindulni sem fogsz tudni


El kell menni az autoszerelőhöz egy kuplungcserére, addig amig még a saját erejéből el tud menni az autód...

máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Új a kuplungszett.

1 hónap után el kezdett csúszni.

Nem hiszem, hogy elkopott volna.

Mindig kb. ezres fordulattal indulok el tehát mégcsak nem is csúsztatom a kuplungot durván, normálisan használtam mindig is.

Az a fura, ha féktisztítóval megfújom a kuplungtárcsát felülről, alulról egy db.-ig picit jobb aztán megint kezdődik elölről, lehetséges, hogy olaj szivárog bele valahonnan?

Vagy munkahengerem haldoklik?

máj. 16. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valami szorul, bowden vagy a munkahenger és ezért lassan megy vissza.

EZért csinálhatja ezt az 1.-ben inkább, meg indulásnál.

Mert ha a tárcsa és a szerkezet miatt csúszna akkor nagyobb fokozatokba csinálná.

máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 Igazad van, lehet hogy olaj ráfolyik. Ott van több tömítés is, váltóolajtól és motorolajtól is van tömítés. Viszont azt látniuk kellett volna cserénél, hogy folyik. Vagy megsértették összerakásnál. A lényeg, hogy vidd vissza. 1 év gari minimum van rá.
máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én most kuplungolok egy Cliót, emelkedőn után minden esetben csúszott. Valószínű akkor felmelegszik az egész, meg más a rapadás.

Huzamosabb ideig nem csúszott.

Szétszedés után kiderült, teljesen 0-ra volt kopva a kuplungtárcsa, már a szegecsekig.

A kinyomócsapágy meg majdnem átette magát a szerkezet laprugóin.

Olaj nem nagyon tud rámenni a tárcsára.

Legalábbis én még nem láttam olyan, bármilyen hulladék motor esetében sem.

Van egy érzésem koma, neked nem cseréltek ki semmit az autón. :(

máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De biztos, hogy ki lett cserélve, onnan gondolom, hogy utána annyira vajpuha lett tőle a kuplungom, nagyon könnyű volt benyomni a pedált.

Most már picivel keményebb de még mindig puha mint kuplungcsere előtt.

máj. 17. 08:17
 8/8 krwkco ***** válasza:

"Az a fura, ha féktisztítóval megfújom a kuplungtárcsát felülről, alulról egy db.-ig picit jobb aztán megint kezdődik elölről, lehetséges, hogy olaj szivárog bele valahonnan?"

Az bizony lehet. Vagy a főtengelyszimmering vagy a váltó felől. Lehet, hogy országúti menetnél a folyamatos magas fordulat kiszórja a "kuplungharang" szélére az olajat és nem jut a tárcsára. Vagy a menetszél is csinál valamit azon a résen, ahol az önindító bemegy. Ha be tudsz nyúlni valamivel és olajos lesz, akkor sajnos le kell venni a váltót és a gyanús szimmeringet kicserélni.

(Egyébként jó ötlet volt, hogy féktisztítóval befújtál és így kerested, hogy hol a hiba. :-) )

máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!