Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga bukás, bármi...

Forgalmi vizsga bukás, bármi tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma voltam forgalmizni, és sajnos megbuktam. Egy olyan butaságon amit még sosem követtem el. Sajnos délutáni óriási belvárosi forgalomban elszámoltam magam és rossz időzítéssel akartam besorolni amiből gond lehetett volna és emiatt vége lett a vizsgámnak.


Borzasztóan érzem magam mert az utóbbi 8-10 órámon szinte hibátlanul vezettem az oktatóm szerint, 1-2 apróság volt általában. Viszont ma a vizsga előtt még vezettünk az oktatómmal bemelegítésnek és sosem vezettem még olyan jól mint akkor. Összes manővert, parkolást, megfordulást legyen az Y vagy U elsőre hibátlanul megcsináltam, javítás nélkül. Vezetés közben is minden simán ment. Úgy ültem be vizsgázni az autóba hogy ez sima ügy lesz, így fogok vezetni mint most és sikerülni fog. Nos, nem sikerült...


Alapvetően én az oktatómra hallgattam mindig is, emiatt nem mondtam neki hogy 30 óránál vizsgázzunk, úgy voltam vele majd szól. Ő szólt 40-45 óra körül hogy mehetnénk vizsgázni, jól megyek már eléggé hozzá. Amíg lett időpont, vezetgettem még és most van 53-54 órám összesen, nem tudom pontosan. Én úgy érzem hogy technikailag már nem tudnék újat tanulni a vizsga szempontjából, az oktatóm is ezt mondta, a gond az hogy izgalom miatt nem tudtam eléggé koncentrálni és ez lett a vége.


Az az érzésem hogy lehet jobb lett volna már 40 óránál elmenni vizsgázni de lehet hogy akkor meg megbuktam volna legalább 3x és ugyanúgy vettem volna órákat. Most 50+ órával már elég magabiztos vagyok és hiszek magamban, ezt nem tudtam elmondani magamról 30-40 óránál.


A következő vizsga elvileg 2-3 héten belül lesz, nem tudom mit tegyek. Menjek még vezetni vagy inkább ne? Az utóbbi órák után azt éreztem hogy semmi értelme nem volt mert kb. semmi újat nem tudtam tanulni. Ezt most nem nagyképűségből mondom, csak ez a helyzet. Vizsgaútvonalakon mentünk végig és kb. csak vezettem, illetve parkolások.


Valaki tudott már sikeres vizsgát tenni úgy, hogy megbukott és nem vezetett semmit a következő vizsgáig? Anyagilag megtehetném még hogy veszek órákat de "feleslegesen" nem akarom kidobni a pénzt az ablakon...viszont félek a kudarctól, esetleg a további bukásoktól, vagy a PÁV-tól, hiába tudom hogy az messze van azért. Én is azt érzem azért már 50 órával a hátam mögött hogy tudnám ezt teljesíteni


Köszönöm ha elolvastad!



máj. 16. 19:00
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem a kérdés szövegéből hogy a forgalmival jövő év szeptember végéig kell végeznem, ugyanis tavaly szeptemberben tettem sikeres KRESZ vizsgát. Szóval szerencsére idő az még van bőven...
máj. 16. 19:12
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell újakat tanúlni, hanem a korábbiakat gyakorolni.
máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a vizsga/bukás színtiszta üzleti érdek.

Néha akkor is buktatnak ha nem kellene. De persze minden bukás más.

Ha jól akarsz vezetni sokat kell gyakorolni. Nem csak a vizsga előtt. Még utána is szükséged lesz gyakorlásra. Én A,B,C kategóriás hivatásos jogosítványt szereztem 17 éves koromban. Minden ment elsőre, de mégse vezettem jól ha vissza gondolok rá. Most közel 1 millió km után is előfordul, egy egy kisebb baki…:-)

máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#3 Köszi! Mit javasolnál nekem? Próbálom nem a szívemre venni és remélhetőleg a következő már meglesz. :)
máj. 16. 19:52
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éve vezetek napi szinten, hát biztos nem mondanám 40ezer km - rel a hátam mögött, hogy nincs szükség gyakorlásra. Szerintem mindig lehet újat tanulni. Ha csak heti 1-szer mész, akkor is.
máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell. Kár ezen izgulni. Előbb utóbb mindenki megoldja.

Annyi, hogy ha másodszor is buksz akkor érdemes oktatót váltani. Hátha mástól jobban tanulsz. Ettől lehet még jó oktató de lehet valami nem megy át.

2-3 bukás gyakori, ha gond lenne akkor a PAV majd kimutatja. Az se félelmetes amúgy nekem az is volt, egy munkához kellett.

A tanács: ne izgulj, vezess sokat, óvatosan!

máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 Persze, nem is azt mondom hogy nem tenne jót plusz órák igénybevétele, csak arra szerettem volna utalni a kérdésem szövegében hogy már vagyok olyan szinten hogy tudjak sikeres vizsgát tenni, az oktatóm szerint is. Ettől függetlenül, persze hogy jót tenne a gyakorlás, szerintem mindenkinek.
máj. 16. 20:11
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak sima vizsgadrukk, sikerülni fog.
máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért legalább 1-2 órát még vegyél, nem nagyon szeretik a vizsgabiztosok ezt a "nincs már mit tanulnom" hozzáállást. Más kérdés, hogy jól megy, de egy vizsgabiztos simán talál hibát, ha buktatni akar. Biztos vagyok benne, hogy ha beülne bárkihez - akár 100 éve is van jogsija az illetőnek - ha nagyon akar, talál hibát. Úgyhogy már csak az első benyomás végett is jó, ha látja, hogy vettél még órát a bukás után. Sok sikert a következőhöz! :)
máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 Jogos, igazad van. Szerintem a második alkalom előtt majd veszek 1-2 órát, igazad van, kb. az elég is lesz, nem?
máj. 16. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!