Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire veszélyes a motorozás...

Mennyire veszélyes a motorozás? (én mozgássérült vagyok se motort se autót nem tudok vezetni)

Figyelt kérdés
Szóval sajnos a hirekbe elég gyakran hallani, hogy motorossal valami súlyos dolog történt .... Szerintem az autó sokkal biztonságosabb, én nem értem miért vállalják az emberek, a motoron a veszélyt, miért vállalják, hogy lehet nem érnek haza.? Vagy én látom veszélyesnek azt hogy 1 kétkerekü "valamin " közlekednek egyesek-? ?
máj. 21. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az élet veszélyes, még otthon is eleshetsz a fürdőben, bevered a fejed, és meghalsz. Kollégám 1,5 hónapig volt fürdőbaleset miatt táppénzen, neki "szerencsére" csak a lábát vágta el egy felmosó, amit a takarító otthagyott. Autóban is sokan meghalnak, csak a média szereti felfújni a dolgokat, mert nekik csak a tragédia a hír, nézd csak meg mivel van tele a híradó, és "hála" netes "sütiknek amik figyelik mire kattintasz, ha egy ilyen hírt megnézel, onnantól folyamatosan ezeket tolja a képedbe, te meg azt hiszed, hogy hullanak a motorosok mint a legyek, pedig ugyanannyi ha nem több autóbaleset van.

Miért szeretnek az emberek motorozni? Mert teljesen más érzés mint egy dobozban utazni, és nem feltételemül a száguldozásról szól, hiába hajtogatják ezt akik utálják a motorosokat. Motorozás manapság inkább a túrázásról szól, járják az országot, vagy Európát, nem otthon punnyadnak a szobában, közben pedig benne vannak a természetben. Nehéz ezt leírni, de sok ember aki kipróbálta azt beszippantotta az érzés amit ad.

máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:
100%
Valóban veszélyes de elmagyarázni nem lehet. Valaki vagy szereti és csinálja vagy nem. A veszély mindenho ott van,sielés,búvárkodás,biciklizés mindenben van veszély.
máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát szokás mondani, hogy a közlekedés veszélyes üzem, de a motorosok sokszor maguknak keresik a bajt az idióta száguldozásukkal... Nem véletlenül hívjuk őket úgy, hogy a "szervdonorok"...
máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem különösebben veszélyes.
máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szolovjov ***** válasza:
Nem tartom különösebben veszélyesnek. 20 éve motorozom. Van 2 MZ-m és egy Simsonom. Na meg egy Hondám, de azt nem használom. Eddig a legnagyobbat Simsonnal terültem, akkor össze kellett varrni itt-ott. Saját hibás elcsúszás volt.
máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12 évet robogóztam fiatal koromban. Ezalatt másnak nem okoztam kárt, balesetem is egy volt, egy körforgalomba hajtottam be, kb. 15-20 km/h-val, olajfolt volt az úton, amin elcsúsztam. A bal kezemből kitört egy darab, műteni kellett. Ez az egy balesetem volt a 12 év alatt. Szóval nem mondanám veszélyesnek. A közúti száguldozások, versenyzések, aztán 200 km/h-val való fára felcsavarodások (lásd.: Stétz Dani most legutoljára, Szalántánál) sokkal veszélyesebbek.
máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, tehát jól értem ha ésszel van csinálva nem veszélyesebb mint bármi más közlekedő eszköz?
máj. 22. 11:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem jól érted.
máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért?
máj. 22. 13:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert senki nem mondta, hogy nem veszélyesebb, mint az autózás.
máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!