Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eddig rózsaszín fagyálló volt...

Eddig rózsaszín fagyálló volt a kocsiba, de vezérlés csere után kéket raktak bele. Van jelentősége a színnek? 1.4 Hdi

Figyelt kérdés

máj. 22. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Van. És baj.


Az egyik baj az, hogy a kék (G11) fagyálló az alumíniummal nincs barátságban, míg a rózsaszín (G12) a réz hűtőre van káros hatással.


A másik baj pedig az, hogy a kettőt tilos keverni, mert egymással is reakcióba lépnek. Kétlem, hogy alaposan átmosták volna a rendszert, szóval hiába folyt ki akármennyi a régiből, én biztosnak gondolom, hogy maradt a rendszerben egy jelentős mennyiség a régiből és erre öntötték rá az újat.


Azt nem tudom melyik kell bele gyárilag. Úgy tudom G12 a bele való, nem tudom miért öntöttek rá G11-et. De ha netán megnézték, G11 kell bele és ezért raktak bele azt, akkor meg az a gond, hogy ki tudja meddig járt G12-vel, okozott-e kárt, mennyit, illetve hogy most keveredik a kettő.


Egy biztos: bármi is kell bele gyárilag, ezt így nem kéne erőltetni. Le kell engedni, vízzel átöblíteni az egész rendszert, hogy mindenhonnan kinyomja ami benne van, aztán felönteni azzal, ami bele való.

máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt akartam írni, mint az első.
máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik egy IAT, a másik OAT fagyálló, keverésnél egy zselés trutyi kezd kiválni, ami eltömítheti a kis járatokat a hűtőrendszerben.

Ezt többször át kell mosni desztvízzel.

máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nem lesz ennek jó vége. Le kell engedni, átmosni, feltölteni a belevalóval.
máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az autósboltok, mind a 2 fajtát írják hozzá. Így elég nehéz eldönteni, hogy mi a jó.
máj. 22. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Azok a rendszerek nem jók semmire. Kézikönyvet kell keríteni valahonnan, akár pdfben letölteni és abban megnézni. Facebook csoportban fent szokott lenni a kézikönyv, de a neten is.
máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Pontosan milyen típus, évjárat?
máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekem ha nem megfelelő minőségű folyadék kerül a rendszerbe akkor szilikon golyók szabadulnak el a tartályban és eldugítják a rendszert, hogy azzal a minőséggel ne tudjam használni a kocsit. A gyári kézikönyvben biztosan le van írva milyen folyadék való bele.
máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű. Először is a szín (legalábbis némelyek) még nem garancia semmire. A kék pl lehet OAT és HOAT is. Aztán: a G1x nem szabvány, az csak a VW csoport jelölése. A szabványjelölés valami ehhez hasonló (kézikönyvben kell lennie): WSS-M97B44-D2. Mint látható, egyszerű, felhasználóbarát az elnevezés, hogy az egyszeri síkideg sofőr, akinek éppen eltűnt már a folyadéka a tágulási tartályból, könnyen megjegyezhesse és elegánsan leemelhesse a polcról...

Ahhoz képest, hogy elég fontos dolog a fajtája, eléggé le van szarva a jelölések jelentősége és (köz)érthetősége.

máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kék valóban lehet: IAT (G11), P-OAT (japán), vagy sima OAT. Ez utóbbi itthon kékben nem igen kapható, csak a gyári Suzuki ilyen. Nem hiszem, hogy azt tettek volna bele. Sanszosabb a legolcsóbb IAT.


Én napokig bújtam a szabványokat, színeket, míg megértettem teljesen.

máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!