Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhet ha nem cserélem...

Mi történhet ha nem cserélem le a gyertyát?

Figyelt kérdés

Általában azt szokták javasolni mindenhol hogy a 2. olajcsere után cseréljük le a gyertyákat is.

De ez miért fontos? Mi történik ha nem cserélem le?


2010. nov. 16. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
csökken a teljesítmény
2010. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mint minden más a gyertya is elhasználódik egy idő után mint a motor olaj.

Általában 2. olaj cserénél szokták lecserélni vagy 30.000 kilométerenként.Mondjuk az én autómban 105.000 km van és nem hiszem hogy volt cserélve de még jól működik úgyhogy elég strapa bíró alkatrész de érdemes egy idő után cserélni ha nem akarsz teljesítmény csökkenést és egyéb hibák miatt az útszélén maradni.Ja amúgy még utalhat a gyertya hibára az is hogy nehezebben indul vagy rángat a motor vagy egyenletlen az alapjárat.A Ladámnál is ilyen hibák voltak.Megnéztem a gyertyákat és kb egy idős lehetett az autóval.Kicseréltem és rögtön megszűntek a problémák.A mostani autómban is tervezek egy gyertya és motorolaj cserét.

2010. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2010. nov. 17. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!