Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 92-es 1.4-es 8 szelepes...

92-es 1.4-es 8 szelepes benzines F Astrám van. Ha elszakadna a vezérműszíjam, törne a szelep vagy sem?

Figyelt kérdés
Szerelőktől már hallottam azt is hogy ez a motor ebből a szempontból szerencsés konstrukció, és nem történne "semmi" (azon kívül hogy lerobbanok), és éppen ma hallottam ennek az ellenkezőjét. Kicserélem 60-ezrenként a szíjat ahogy kell, de azért érdekel a dolog... Apropó...szerintetek is 60-ezrenként kell?
2009. jan. 13. 22:00
 1/3 anonim válasza:

Nem ismerem ennek a motorját, de szerintem beleérnének a szelepek a dugattyú tetejébe, szóval görbülnének a legjobb esetben is.

A vezérműszíj vételénél az eladó megmondja(vagy rajt van a papírján), hogy a gyártó hány km garanciát vállal a szíjra.

Persze ez csak számlával, szervizben beszereltetve, km-óra nincs megbuherálva, stb esetében érvényes!

2009. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ehhez kellene 1 motorkód h pontosan mien motor konstrukcióval van az autó de sztem ha szerencséd van a szelephimba hamarabb eltörik mert az kivan könnyítve h eltörjön nagy terelésnél de semmi sem biztos ez a körülményektől függ..de azért a szervízbe ahova jársz mindig kérd el a használt szíjat h biztos ki legyen cserélve mert hiába van túlméretezve a szíj 2 szervíz intervallumot nem bír ki...
2009. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Törne a szelep sajnos.A régi kadettek 1300 as motorja volt "szelepbiztos",de utánna modósítottak rajta.
2009. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!