Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha több levegőt adok neki, és...

Ha több levegőt adok neki, és nyitott kipufogó dobot rakok rá, nő a teljesítménye?

Figyelt kérdés
125 ccm enduro.
2009. jan. 16. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hangja megnő a kipufogó miatt, a teljesítménye nem biztos, mert ha több levegőt adsz, akkor "elrontod" a gyárilag beállított üzemanyag-levegő keverési arányt (szakszóval: lambda). Ha több a levegő, a lambda a gyáritól lefelé fog eltérni, 0,8-es lambdánál eléred a legkisebb fogyasztást, onnantól már csak melegszik, dadog, csörög-csattog. Nem tudom, hol tudsz neki több levegőt adni, de ha karburátoros motornál a légszűrőt cseréled kisebb szívási ellenállásúra, az is ezzel jár (kisebb lesz a szívócső-depresszió, a több levegőhöz nem porlaszt be több üzemanyagot). Tehát ne csak levegőt adj neki, hanem úgy növeld meg a bejutó üzemanyag-levegő keverék mennyiségét, hogy a lambda nagyjából a gyári értéken maradjon - karburátorosnál nagyobb főfúvóka, feljebb helyezett vagy más profilú fúvókatű, nagyobb gyorsítófúvóka, ha van, alapjáraton dúsabb keverék (vagy csavarral állítható, vagy fúvókacserével, vagy mindkettővel), hogy alacsony fordulaton se fulladjon és még sok egyéb más. Befecskendezősnél általában a légmennyiség-mérőn szoktak utánállítani. Ha kifogsz egy kis jó időt és tudsz eleget menni a motorral, akkor 2-3 nap alatt ki fogod tapasztalni, mit hová kell tekerni, mit milyenre kell cserélni.
2009. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hali! Ha a karburátort beállítom, hogy több benzint adjon és az arány a gyári érték körül maradjon akkor jó lesz? Nagyon le van fojtva gyárilag. Nem vagyok az a száguldozós típus, de jó lenne ha 90-nel tudnék menni főúton. Most 90 a végsebessége, de nem akarom széthajtani. Külföldi fórumokon olvastam, hogy ezt megcsinálták ugyanezzel a típussal és 120-ra nőtt a végsebesség. Nekem erre nincs szükségem, csak egy kicsit szeretném erősebbre.
2009. jan. 23. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezt kell tenned. A mikéntjére már neked kell rájönnöd :-)
2009. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. jan. 26. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!