Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy sportlégszűrővel legfeljeb...

Egy sportlégszűrővel legfeljebb hány lóerőt kaphatok pluszba?

Figyelt kérdés

Sokmindent hallottam, olvastam. Egy sima F-es Astránk van. Szerintetek mennyit jelenthet? +1-2 paci? vagy több....

Plusz ugyanitt kérdés: Négypólusú gyertyával tényleg jobban megy/(mehet) az autó?


2009. jan. 17. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Önmagában a sportlégszűrő nem képes 2-3%-nál nagyobb teljesítménynövelésre. Ahhoz, hogy teljes mértékben ki tudd használni az előnyeit, hozzá kell állítani a keverékképző rendszert (több levegőhöz több üzemanyag) és nem árt, ha a kipufogórendszer is kisebb ellenállású (ha időegység alatt több keverék megy be, többnek is kell kijönnie). Akkor lehet jelentősebb is a teljesítménynövekedés.

A négypólusú gyertyától elméletileg jobban megy az autó - amennyiben a gyújtásrendszer "elbír" vele. Az F Astra elektronikus gyújtása szerencsére ilyen. A négypólusú gyertya előnyeinek most így, fejből utána kellene néznem (nem használom, mert régebbi, megszakítós autókkal van dolgom), de ami tény: tovább tartanak az elektródák, "nagyobb" szikrát képes adni, ezzel elméletileg növelné a teljesítményt és csökkentené a fogyasztást (a befecskendezett üzemanyag nagyobb hányada ég el, ezzel a kipufogógáz HC értéke is jvaul) de ez annyira csekély, hogy nem is nagyon érezhető.

2009. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszadóval, de! nekem volt egy 141 le-s mazda 323f-m abba körelektródás BRISK gyertyát raktam bele sportlégszűrővel érezhetően jobban reagált a gázadásra!
2009. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez természetes. A kisebb ellenállású szívóoldal és a nagyobb energiájú gyújtószikra javítja a gázreakciókat.
2009. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!