Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóeladásnál van e garancia?

Autóeladásnál van e garancia?

Figyelt kérdés

októberben eladtam hibátlan gépkocsimat, majd 2 hónap múlva hengerfej problémával jelentkezett a vevő, miközben 2000km nél is többet megtett az autóval. Bejelentette kb 200e ft igényét, azonban minthogy több helyen hibátlanként a vételinél sokkal magasabb áron hirdeti, valamit a vásárláskor részletesen leellenőrizte, kipróbálta, elhárítottam

Most perrel fenyegetőzik. Van esélye?

Az autó 15 éves, és 500e ért vette.


2009. jan. 18. 16:51
 1/6 anonim válasza:
79%
garancia max (legalábis szerintem) akor van mikor a gyári még érvényes. perhez no komment
2009. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, azonban állítólag ügyvéddel is beszéltek már, és az 6 hó garanciát említett.
2009. jan. 18. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
ha jól tudom az adás-vételi szerzödésben van olyan pont, ami "az eladád utáni esetleges meghibásodást a vevö terheli". Van ilyen ponzt a szerzödésben? Akkor tiszta sor. Szerintem meg semmi esélye sincs a perben. Másik lehet hogy az ö (vevö) hibájából történt a dolog.
2009. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne esélye a perben!!!

Ez nem garancia, hanem szavatosság. És valóban hat hónap. Azt kell neki bizonyítani, hogy a hengerfej-probléma nem az ő használata miatt jött ki, hanem már a vételkor fennállt rejtett hibaként. Ekkor a szavatosság alapján bizony bajban van a vevő. Még akkor is, ha ki van kötve az a mondat, amit fentebb írtak. Mert törvényt szerződéssel nem lehet felülírni. Csak akkor ha "pozitív" irányba történik. Márpedig a szavatosság korlátozása nem az. (Ha az van a szerződésben, hogy a szavatossági időt a felek a törvényes idő mellett további hat hónappal meghosszabbítják, az érvényes, ha azt, hogy a szavatosságot eltörlik, nem érvényes.)


Tehát fel kell venni a kesztyűt, és amiket állítasz a kérdésedben (hogy hibátlanként, drágábbért hirdeti), azokat tudd igazolni, menj közjegyzőhöz, készíttess vele printscreent, hogy valóban így volt stb. Mert ez segíthet.

2009. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, arra kiváncsi lennék, hogyan tudja bizonyitani,hogy a hiba akkor is fennállt? Mert ugye 2 hónapig semmilyen hibával sem jenetkezett, majd egyszercsak előjött a követelésével.Ráadásul tudomásom szerint egy hengerfej hibával nem megy el 2000km ert az ember...ugyanis ez tipikusan az a hiba, ami mozgásképtelenné teszi az autót...
2009. jan. 19. 13:52
 6/6 anonim válasza:
Ha eladsz egy autót, motort mindenképp 6 hónapon belül vállalnod kell a meghibásodás következményeit, HA, ismétlem HA be tudja bizonyítani, hogy a hiba a vásárlás napján már fennállt. Erre van törvény.
2009. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!