Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek higgyek az autószerelők...

Kinek higgyek az autószerelők közül?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves autóm és a fűtése romlott el,vagyis amikor megállok vele pl. a piros lámpánál,akkor hideg levegőt fúj be az utastérbe meleg helyett a fűtés,de miután elintultam pár perc múlva ismét meleg levegőt fúj az utastérbe a fűtés.


Több szakszervíz szerelőinél is voltam és azt mondták két helyen,hogy száz százalék,hogy hengerfejes és azért nem jó a fűtés és mindezt 70.000 forintért megjavítják,de viszont más szakszervíz autószerelői meg azt mondták,hogy csak tömítéseket kell kicserélni és mindezt kihozzák 20-25.000 forintból.

Tanácstalan vagyok és nem tudom mit csináljak. Menjek el megint minél több helyre hátha ott is mást mondanak? Nem értem miért mondtak mást külömböző helyeken nekem a már évek óta a szakmályukban dolgozó autószerelő emberek?


2009. jan. 19. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy mi lehet a probléma, azt nem tudom megállapítani (volt már dolgom sokféle fűtésnyavalyával, de ez valami egészen új). Azt viszont tudom, miért mondanak mást a különböző helyeken a szakemberek: másak a szakmai képességeik. Vannak alkatrészhibák, amikre nem jönnek rá, ilyenkor jön a "cseréljük ki, majd jó lesz" hozzáállás, illetve van, aki szeret javítani (tákolni, gányolni) és van, aki a hibás darabot inkább egyben cseréli.
2009. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia. valószinüleg hengerfejtömitést kell cserélni, az anyag kb. 10 ezer, a munkadij pedig 10-60 ezerig lehet szerviztől függően. ugyhoggy én oda vinném, ahol kevesebbért vállalják. nem biztos hogy az első helyen át akartak vágni, egyszerüen szerviz és szerviz között lehet ekkora árkülönbség.
2009. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám inkább nem szakszervízbe vinni, hanem egy egyszerű maszek autószerelőhöz. Végül is nem garanciális autóról van szó. A szakszervizek igen nagy összegeket tudnak elkérni csipcsup javításokért. Próbálj ismeretségi körben érdeklődni megbízható szerelő után.
2009. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak egyszerűen kevés hűtőfolyadék kering a rendszerben,meg kell nézni a kiegyenlítőtartályt. Utánatölteni érdemes úgy, hogy lehet bele tenni hütőtömítő folyadékot, ez akár egy-két évre is meggátolhatja hogy az elfáradt tömitések mentén szivárogjon el.


Azt, hogy hengerfejes viszonylag egyszerűen lehet ellenőrizni.

Üzemmeleg motornál gázfröccsöket kell adni, és figyelni a kiegyenlítőtartályban a folyadékot. ha nagyon zuborog és habosodik, akkor valóban hengerfejtömítés baja van.

2009. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!