Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezeket a pedálokat hogy lehet...

Ezeket a pedálokat hogy lehet felszerelni?

Figyelt kérdés

[link]

róla lenne szó. egy lada 2107re akarom feltenni :D mi a megoldás? még sose láttam iylet kibontva csak dobozban :(


2010. dec. 13. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Gagyi. Rá kell húzni a pedálokra, mint egy cipőt. Hátul lemezfül tartja, amit csavarokkal huzatsz a pedálra.

Nem nagy dolog felszerelni...

Ha rám hallgatsz,nem veszed meg, nagyon gagyinak néz ki... Ki fognak röhögni vele. De, te tudod.

2010. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tervben áll normális fúrt alupedálok beszertelése de ajándéknak jó lesz első kocsis barátomnak :D de akkor nem aggódok hogy kompatibilis e :D
2010. dec. 13. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én versenyzek egy ideje,és én is teszkós pedálokat használok.A funkció a lényeg,nem pedig a kinézet.Első sorban nem az optikát szolgálják ezek a szélesítések,hanem a pedálok könnyebb kezelhetőségét.Ugyanis gyakran előfordul olyan szituáció,hogy két lábbal kell a három pedált kezelni egyszerre.(nem közúton) :) Az ezer forintos gagyi épp olyan jól szolgál,mint a 6800 forintos Sparco!

Én egyszerűen leszereltem róla a gyári szorítófüleket,kifúrtam a közepén,és 3-3 csavarral rögzítettem az autó pedáljaihoz.

Egyébként a festés nem fog sokáig látszódni rajta,mivel mindig taposva vannak,ezért gyorsan kopik. :)

2010. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most nem is a szélesítés a lényeg :D csakhogy legyen valami ajándék a barátomnak. de igazad van, a szélesítés jó ötlet ha már veszek akkor olyan stílusút veszek ahol össze vannak hozva a pedáltetők vagy valami hasonló.
2010. dec. 13. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért csak ésszel! Műszaki vizsgán minimum 3 centinek kell lennie a pedálok között.És aki nincs hozzászokva a szélesítésekhez,az balesetveszélyez helyzetbe kerülhet.

Könnyen előfordulhat,hogy fékezés közben a gázt is nyomja-ilyenkor nem lassul az autó!

Vagy éppen a kuplungolásnál lép bele a fékbe is.


Mint már mondtam,ezeknek a pedáloknak csak is a funkciójuk számít.K*rva jól néz ki egy utcai kocsiban,de sokan csak találomra szerelik be őket.Ezeket testre szabva szokták felszerelni.

Versenyen ugyanis gyorsan kell kezelni ezeket,közgáz,duplakuplung,gáz-fék kombó egyszerre...stb

Mellékeltem egy videót,igazából az ilyen kezelés mellett szükségesek a szélesítések,hogy mindig jó helyre tegyük a lábunkat:


http://www.youtube.com/watch?v=klMur6TPkrM

2010. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2010. dec. 15. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!