Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi nélküli vezetésre...

Jogsi nélküli vezetésre mennyi a büntetés?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 11:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mi volt még mellette (ittasság, érvénytelen műszaki stb) Ettől függően 3-8 havi eltiltás és 50-100e közötti pénzbűntetés. Az eltiltás időtartama alatt nem kezdheted el a jogsit sem.

Persze ez az eljáró hatóságtól is függ...

2009. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

150 e körül van, ha egyáltalán nincs jogsid. Ha eljárás alatt állsz és ezért nincs (pl ittas vezetés miatt) akkor ezt az összeget a hatóság döntése szerint a hűvösön is leücsörögheted...:S

A problémád- akármiért is kérdezed- ismerős, együttérzésem, ne kockáztass!

2009. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nincs jogsi,szonda negatív és 2 km volt az 1-ik faluból a másikba a gyerekért szilveszter éjjel!Csak ennyi volt és pont akkor jött a rendőr az én kis falumba,nem ám a városba ahol buli volt ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
2009. jan. 22. 13:02
 4/34 A kérdező kommentje:
Még valami!Már el is felejtettük de ma megjött az idézés!!!!!!!!!Köszönöm az 1ütérzést!
2009. jan. 22. 13:06
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg "kimagyarázni" magad! Ha megjön a büntetésről a papír a rendőrségtől akkor az ellen kifogással lehet élni írásban. Ezután kapsz egy újabb határozatot amiben vagy az eredeti büntetés szerepel (valószínű), vagy enyhébb (nem valószínű). Ezek után újabb kifogással élhetsz, amit a rendőrség a bírósághoz továbbít. Valamikor a bíróság fog küldeni egy idézést, hogy jelenj meg tanuként a bíróságon. Ott csak ketten lesztek: a bíró és te. Ha szerencséd van és kifogsz egy megértő bírót akkor az eredeti (rendőrség által kiszabott) bírság töredékével is megúszhatod. Amennyiben ezt (a sok levelezést ill. bíróságra menni) nem szeretnéd akkor kérhetsz részlet fizetést is a rendőrségtől. Ezt meg fogják engedni.
2009. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem- az együttérző vagyok- ha a szonda negatív, akkor miért vették el a jogsidat..?
2009. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Jah, mert egyáltalán nincs jogsi! Leesett. Kopp.:) kapsz pénzbüntit és ennyi, legfeljebb nem vizsgázhatsz egy pár hónapig. De ezt sem hinném.

Tényleg próbáld kimagyarázni magad, pl kaptál telt, h valakid rosszul lett, és méga mentő előtt oda akartál érni, ilyenek..

Hajrá!

2009. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Háááááát elég hosszú procedúra amit írtál de jó!Abban reménykedem hogy kevéssel megússzuk,mert a 150E-ft az 1 kicsit soknak tűnik ilyen "kis" dologért nem?
2009. jan. 22. 13:39
 9/34 anonim ***** válasza:
65%
Nos ha engem kérdezel: jogsi nélkül vezetni nem 150ezres bírságot érdemel hanem fél millát simán rátudnék vágni az illetőre, plusz még egy-két apró cseprő dolog, akár még a közügyektől is eltiltanám, de közmunkára simán fognám.
2009. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Együttérzőnek!Hát a jegyzőkönyvet felvették nincs mit hazudni utólag sajnos!A férjem ment át 2 km-t akinek nincs jogsija nekem van de fél pohár pezsgő után SEM mertem 3 óra múlva elindulni mert a jogsim bánná és van 1 cukorbeteg gyerekem akiért nem tudtam volna a suliba menni akkorha elveszik.Lehet hogy jobb így?Nem tudom...
2009. jan. 22. 13:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!