Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sötétíteni szeretném autóm...

Ha sötétíteni szeretném autóm ablakait, milyen szabály van erre?

Figyelt kérdés

Sok autón látom, de valahol azt mondták csak a hátsót szabad, meg a szélvédőt tilos. Persze, az ilyen autókon mindegyiken mindegyik volt sötétítve.

Akkor, most mi a szabály?


2010. dec. 24. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
B oszloptól hátrafele mindent lehet+az első szélvédőn egy olyan csíkot, ameddig lehajtva a napellenző ér. A két első ajtón szinte csak olyan mértékbe lehet, amit észre se lehet venni...Ja és műbizonylat is kellene róla
2010. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első jól mondja
2010. dec. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az első két abalakot csak 15% ra lehet lesötitteni én úgytudom...
2010. dec. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve a gyárilag színezett üveget lehet használni, arra nem kell fólia, az már gyárilag így lett megtervezve és forgalomba hozva, így a rendőr nem szólhat be.
2010. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a kombi autómon a B oszloptól hátra amennyire csak lehet le van sötétítve, az első szélvédőn pedig 15 cm-es csík van ( kicsivel több:) ). Ezekről mnűbizonylat nem kell!

A B oszloptól előrefelé a két ablak műbizonylat köteles, és én úgy tudom, hogy csak 5%-ig lehetne lesötétíteni. Állítólag van vmi olyasmi szabály, hogyha az orvosod kiállítja a papírt, hogy a szemedet zavarja a fény, akkor lehet 5% felett is, ennek nem jártam utána, mert sok idő és pénz lett volna... :)


Eddig 3 rendőr érdeklődött efelől, 2 normális volt, megkérdezte, hogy az első ablakok vannak-e sötétítve, és mennyire... átvilágított rajta lámpával és kész...

Egy viszont hepciáskodott,a ddig amíg meg nem kérdeztem a felettese nevétn mert szeretnék vele elbeszélgetni errpől a viselkedésről:)

2010. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!