Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autom ablaka le van foliázva...

Autom ablaka le van foliázva a rendőr szolt érte de ismerek olyat akinek nem szol. Ha szabálytalan akkor neki miért nem szol?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A fóliázás is lehet szabályos. Az első szélvédőt és az első oldalablakokat nem szabad fóliázni (elöl a napellenzők vonaláig szabad felülről), azt hiszem a hátsót sem (nincs kedvem megkeresni a jogszabályt). A többi ablakot legalább 75%-ban fényáteresztő, műbizonylattal ellátot fóliával szabad fóliáztatni. A műbizonylatnak tartalmaznia kell, hogy a fólia megfelelő technológiával került fel, megfelelő a fényátersztő képessége és égéskor nem szabadul fel semmiféle veszélyes anyag. Ha ennek megfelel a fóliázás, akkor téged sem fog zavarni a rendőr - esetleg elkéri a műbizonylatot, mert ránézésre nem mindig látszik, hogy a fólia szabványos-e.
2009. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szabály az szabály.de másnak miért nem szol ha sötétebb van rajta?
2009. febr. 1. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem kérdezted meg a rendőrt? Mi honnan az ördögből tudjuk, hogy miért nem szól neki? Kihoztál a sodromból!
2009. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Örülj neki,hogy csak szolt,s nem büntetett.A gyári folia okés,de a divatmodi nem.Én nem vettem észre a gyalogost miatta.Szerencsére,ő látott engem..:(
2009. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Benne kell lennie a forgalmiban a fóliázottságnak, illetve a műbizonylatnak. Talán a másikéban volt a tiédben meg nem?
2009. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

1. A rendőr sem mindig tudja az ide vonatkozó összes jogszabályt.

2. Nem tudom, feltűnt-e az első válaszból, hogy nem csak a sötétítés mértéke a fontos.

2009. febr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Neked azért szólt mert suzukira nem való a fóliázás. Bmwn viszont nem szólnak.
2009. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

az igazság ez nekem is így van ez a szabályos!:Hivatalosan elhelyezhető szgk.esetén a vezető mögötti oldalsó üvegfelületeken,tgk. és egyéb gépjármü estén a gépjármüvezető mögötti összes üvegfelületen.


tehát szgk.-in csak az mögötted lévő oldalsokat.se elöl se hátul.


errül nekem van bizonylatom rendszámmal és alvázszámmal és a müszakin is át megy, különben ha rendör nem is de a műszaki vizsgán úgy is kell szedni,én is így jártam.

2009. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
audi a4esem van.forgalmiba ilyen bejegyzés nincs az okmányirodába mondták.mübizonylatom van.ezért elveheti a forgalmit?
2009. febr. 4. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!