Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meghirdettem az autómat a...

Meghirdettem az autómat a neten, de mindenki azt kérdezi mennyi a vége?

Figyelt kérdés

Most ilyenkor mit kellene mondanom? 250 ezerért van fent, de az összes érdeklődő azt kérdezi mennyi a vége? Én azért raktam fel ennyiért, mert úgy gondolom ennyi t megér, és ennyit szertnék kapni érte.


Autóknál kötelező a vevőnek alkudni, és az eladónak engedni az árból, mint a török bazárban?


2011. jan. 26. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha el akarod adni... Persze lehet olyan, aki azt mondja ő most megveszi...
2011. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen alkudni mindig muszály legalább is szokás 250e lett volna neked a korrekt ár ezért kellett volna 300-320e ért hirdetni így lett volna míből alkudni így szokás csinálni
2011. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor 300-ért volt fent fel se hívtak...
2011. jan. 26. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor még lehet várnod kellett volna nem lehet egy kocsit olyan hamar eladni csak áron alul
2011. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor motorokat újítottam fel és adtam el őket az olyanokkel nem foglalkoztam akik már a telefonban, látatlanban alkudoztak, azoknak mondtam, hogy jöjjön el megnézni és majd akkor beszélhetünk -gondolom inkább ilyen alkudozókra gondolsz-, aki eljött és megnézte az persze alkudhatott egy reális összeget a vételárból. Ha ugyanis már előre engedsz neki valamennyit akkor ott nem fog megállni, hanem onnan még tovább akarja nyomni az árat mikor megnézi, ez a tipikus "na mennyit engedsz a felibül?" fajta. + Ott vannak azok akik szinte fenyegetőznek: "ezért jöttem el idáig na engedj ennyit meg annyit vagy fizesd ki az útiköltséget" (Na az ilyeneknek a k.rva anyját!)
2011. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Láttam erre az egyik autós oldalon egy nagyon jó megoldást:

Vevő: "Mi az alja?"

Eladó: "Mi lenne? Vaslemez. Az ára pedig annyi amennyi a hirdetésben van."

Sem alkudni, sem engedni az árból nem kötelező, csak szokás. Sokszor csak 10-20 ezer forint kell a vevő boldogságához, nem is a pénz, hanem az önbecsülésük miatt. :)

2011. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne 300ért rakd fel, ha úgy a kutya sem viszi, mondjuk 270ért... és akkor abból engedsz 20at.


De, oda is írhatod, hogy az ár fix, alku nem lehetséges.

Azt is érdemes átgondolni, hogy a "szerinted mennyit ér" és a "ténylegesen mennyit ér" mennyire fedik egymást. Böngéssz hasonló hirdetéseket, hogy ők mennyiért adják és ahhoz hasonlóan szabd meg az árat.

2011. jan. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- Mennyi a vége?

- 140-el mentem már vele, de még bírta volna...

2016. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!