Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót, de édesanyám...

Vettem egy autót, de édesanyám nevén van az autó. A kocsit csak én vezetem. A kérdésem:ha egy rendőr megállít közúti ellenőrzésen akkor bele tud e kötni ebbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem mert közvetlen rokonod, na meg mellesleg ott van a személyiden az ő neve is.
2011. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Jogilag szerintem beleköthet, gyakorlatilag nem fog.

Ha biztosra akarsz menni, írjatok egy kölcsönadásit, két tanúval és kész. Akkor már a rendőr jogilag sem tud tenni semmit sem.

2011. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Sem jogilag, sem gyakorlatilag nem köthet bele a rendőr akár édesanyád, akár más tulajdonát képező járművet vezetsz (kivéve jogi személy esetén de az más, kicsivel bonyolultabb téma és most itt nem erről van szó). Ugyanis a jogszabály (KRESZ) nem ír elő ilyen kötelezettséget.
2011. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan vezetheted,nemkötnek bele
2011. febr. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek: azért ha téged Nagy Józsefnek hívnak, és Keresztúri Rozália autóját vezeted, aki ráadásul a szomszéd városban lakik, a rendőr csak meg fogja kérdezni, hogy ugyan mit keres nálad ez az autó. Ilyenkor azért illik írni egy kölcsönadásit. Kérdezőnél ez persze nem áll fenn, hiszen az iratokból kiderül, hogy közeli rokonok. Ettől függetlenül egy gyerek is ellophatja a szülei autóját, szóval írhattok egy határozatlan idejű kölcsönadásit. Nem olyan nagy cucc, és így még a legrosszindulatúbb rendőr sem köthet beléd.
2011. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést mert egy ismerősöm a szomszédja kocsijával járt dolgozni 1 hónapig,mert a sajátja felmondta a szolgálatot.Egyszer megállították közúti ellenőrzésen,és mivel nem az ő nevén volt az autó bevitték a rendőrök az illetőt a kapitányságra és pénzbüntetést is kapott ez mellé a kaland mellé.Pedig be is bizonyította hogy nem lopta el a kocsit..:/
2011. febr. 1. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok:

ezért írtam hogy jogilag szerintem tehet valamit a rendőr ha akar, az ugyanis teljesen mindegy hogy családtag vagy nem, az számít hogy kié a kocsi, és ha az nem te vagy, akkor para van.


Ha írtok egy kölcsönadásit két tanúval, akkor a rendőr már jogilag sem köthet belétek. Arra azért még kiváncsi lennék hogy az említett illető hogy bizonyította a rendőröknek hogy nem lopta a kocsit?

2011. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! :)

Nekünk is ugy van h anyu nevén a kocsi, de én használom. (neki nincs jogsija.) és vidékről jöttem haza, (pest melletti vok) Hatvanba állított meg a rendőr. kérte ugye a jogsit, forgalmit, meg megkérdezte h saját autó? (mivel ez volt az első "talim" rendőrrel persze lányos zavaromban azt mondtam h Igen!(pillanatnyi szünet, és mondtam h édesanyám nevén van. csak annyit mondod h ok. vissza adta a papírt és ennyi.

de ha aggódsz ezmiatt akkor amit már tanácsoltak elöttem irhattok kölcsönadásit.

üdv 20L

2011. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Másik kérdés.

Mivel anyukám nevén van a kocsi így kedvezőbb is a kötelezője.Ha írunk egy ilyen kölcsönadási papírt akkor ez azzal is jár hogy új köt.bizt. kell kötni??


És egy választ is adok:) úgy bizonyította be hogy a rendőrrel elmentek a kocsi valódi tulajdonosához.És ezek után mégis be kellett mennie a rendőrörsre az illetőnek.

2011. febr. 1. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:37

vagyok aki eredetileg a második volt :)


Az autó biztosítását az üzemeltetője fizeti (vagy ha a tulaj egyben üzemeltető is, akkor ő). A kölcsönadásinak pont az a lényege, hogy csak a használat jogát adod át, magát az üzembentartás jogát nem! Vagyis a biztosítással kapcsolatban (sőt inkább úgy mondom hogy bármi olyan dologgal kapcsolatban ami hivatalos ügyintézést, papírozást kíván) semmi sem változik. Pont ez a lényege :)


Letöltesz egy mintát, otthon kinyomtatod, aláírjátok két tanú és kész. Még ocsmányiroda sem kell hozzá.

2011. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!