Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A piros/vörös fény miért nem...

A piros/vörös fény miért nem zavaró vezetés közben?

Figyelt kérdés
Több kamionosnál, ismerősnél aki sokat vezetett sötétben láttam egy vörös/piros fényű lámpát, amit néha vezetés közben felkapcsolt....
2011. febr. 3. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
De ha egyszer ismerősödnél is láttad, akkor miért nem kérdezted meg tőle, hogy miért nem zavaró? Meg hogy egyáltalán mi az, lehet, hogy valami fontos dolog. Szóval azért érzed. :))
2011. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Röviden, igen, nem zavaró. Ennek okaiba nem mennék bele, maradjunk annyiban, hogy így van, nem zavarja se az alvást, se nem érzékeljük úgy, hogy valami szembevakít stb.
2011. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
engem se zavar, de jobb ha az a piros fényű világit mintha felkapcsolnám a fehér fényű lámpát ami mégjobban zavar. üdv egy kamionos
2011. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem zavar.
2011. febr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szem a sötéthez lassabban alkalmazkodik, mint a világoshoz. Amikor alkalmazkodott hozzá, akkor egy piros színű fény nem fogja "visszaállítani" a szemet világos látásra, mert pont ez az a szín, hogy kellemes szemnek. Éppen ezért is alkalmazzák sok autó műszerfalának világítására. A kék/zöld/fehér jobban zavarja a szemet éjszaka.
2011. febr. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tényleg nem zavaró, viszont ami engem nagyon is zavar, az a kék fény. Van mikor a pendrive (rádióban) kéken villog, vagy csak silágít, amikor arról megy a zene és nagyon zavar. Meg a reflektor visszajelző kék fénye is zavar engem. Sokszor a kezem úgy teszem a kormányra, hogy azzal direkt kitakarjam azt a rohadt kék fényt...... a mögöttem másik autó tetején villogó kék fényről nem is beszélve
2011. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor Golfot ne vegyél mert abban az egész műszerfalvilágítás kék.Akkora kezed meg gondolom nincsen hogy az egész műszerfalat kitakard vele :)))
2011. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Vehet, és mégpedig ezért:

A műszerfalat apró ledek világítják. Így ha nem tetszik a műszerfal színe akkor egyszerűen kicseréled másmilyenre.

Pl. láttam KIA Cee'd-et (ami narancssárgás) fehéren, kéken, sőt még lilán is!

2011. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

08:04:


Én a pendrive ledjét fekete alkoholos filccel áthúztam egyszer-kétszer. Látszik, ha villog de nem vakít.

2011. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kamionban láttam olyat, hogy pl a világítás visszajelző ikonja szigetelőszalaggal nagy része le van takarva (kis részén meg látod, hogy működik), hogy ne zavarjon annyira. Ez megoldás lehet a kéken világító reflektor visszajelzőre is.
2012. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!