Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai Accent 90 ezres...

Hyundai Accent 90 ezres szervíznél mi az amit kötelezően végre kell hajtani az autónál és azt vezetni kell e a szervízkönyvben?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy Hyundai Accent típusú gépjárművet. Szervízkönyvet kaptan hozzá, amelyben nem szerepel a kocsi rendszáma, illetve a motor és alvázszám utolsó 3 számjegye is hibajavitóval van átírva! Elméletileg az utolsó 90ezres szervizen ott volt az autó. Az lenne a kérdésem, hogy mit kell csinálni 90 ezres szervíznél, ugyanis pl a motor vezérlése még a gyári volt, valamint a szűrők sem igazán voltak cserélve. A 3 ékszíj is még a gyári volt! Mit tehetek, mert már kb 100 ezer forintot kellett költenem az autóra. A szervízzel is beszéltem ők azonban azt mondták, hogy egy alvállalkozó végezte a 90 ezres szervízt és az előző tulaj nem kért számlát! Az autó egyébként 6 éves.
2011. febr. 6. 17:23
 1/9 T5- ***** válasza:
Milyen évjáratú az autód, és milyen motorral van szerelve pontosan?
2011. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 T5- ***** válasza:
Ne érts félre, láttam, hogy 6 éves csak pont 2005-ben jött ki az új generáció, nem mindegy.
2011. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2004.12. havi
2011. febr. 11. 23:42
 4/9 T5- ***** válasza:

90.000km/72havonta kötelező cserélni:

Motorolaj, olajszűrő, légszűrő, vezérműszíj, gyújtógyertya, hűtőfolyadék, fagyállók, fékfolyadék, pollenszűrő.

És szinte teljesen át kell nézni az autót.


A meghajtószíjakat egyébként a 60 eres szervíznél kellett volna már cserélni.


Kereskedőnél vásároltál igaz?

2011. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hyundai accent 1.3 LS cool
2011. febr. 12. 16:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem azzal a szervízzel ahol az autó végig szervízelve volt (Hyundai Tatabánya), azt mondták az autó valóban volt ott. Az autót egyébként Győrben a KIA márkakereskedésben vásároltam, ahol adtak rá egy friss műszakit is.
2011. febr. 12. 16:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, lehetséges e a szervíztől bármilyen kártérítést követelni?
2011. febr. 12. 16:26
 8/9 T5- ***** válasza:

Akkor jól tippeltem, hogy 1,3-mast vettél.

1.3, 12v G4EA motorkóddal, a 63kW-os.

Azt nem tudom, hogy lehet-e kártérítést követelni, de szerintem elég esélytelen.

Én megszabadulnék tőle, bár így, hogy már 100.000 Ft-ot beleöltél...ez a Te döntésed.

2011. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat!
2011. febr. 13. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!