Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépjármű szervízkönyvhamisít...

A gépjármű szervízkönyvhamisítást a törvény bünteti?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lenne baj. Ha valaki így akar egy használt autót eladni meg is érdemli hogy jól megbüntessék. Ez csalás, egy másik ember átvágása. Tipikus magyar szemlélet. A törvény ezt nem bünteti, mivel még a szervizkönyvnek sem kötelező meglennie egy használt kocsi eladásakor, főleg ha a vevőt ez nem is érdekli.
2011. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ugyan, hogy büntetné?


hát az csak gépjármű szervízkönyv hamisítása...

2011. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem büntethető, mint ahogy a km óra visszatekerése se. Ki is használják rendesen.
2011. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem bünteti. magadnak átírhatod arra amire akarod, de amint eldadod az a vásárló megtévesztése ami szabálysértés
2011. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogyne büntetné! A szervízkönyvbe a márkaszervíz pecsétje is szerepel, így valahogy azt is oda kell tenni. Pont a pecsét és az aláírás igazolja az eredetiségét a szervízkönyvnek. Ha pecsétet és aláírást hamisítanak az bizony okirathamisítás.
2011. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pecsét van, aláírás van, csak éppen rendszám nincs illetve az alváz és motorszám utolsó 3 számjegye át van írva hibajavítóval.
2011. febr. 13. 14:30
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha rájön a vevő akkor beperelhet hogy átverted.

Az adásvételi szerződésben benne van hogy közölnöd kell a kocsi műszaki állapotát.

2011. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14:23-s vagyok. Venni akarod az autót? Ki van zárva, hogy a szervízkönyvet ilyen állapotban adták ki az autóhoz, új korában. Szerintem az a szervízkönyv azonos típusú autóé volt, csak "hozzápárosították" ehhez az autóhoz. Más okot nem tudok elképzelni a javítások miatt, mivel pont a három legfontosabb adattal van gond.
2011. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az autót már megvettem. Teljesen abban a hitben voltam, hogy minden ok, csak aztán jöttek a gondok. Egyébként egy KIA kereskedésben vettem.
2011. febr. 13. 15:10
 10/14 A kérdező kommentje:
Az autót 94 ezer kmrel vettem, tavaly októberben. Elméletileg a 90 ezres szervíz tavaly májusban volt, ami teljesen hihetőnek tünt. Sőt beszéltem a szervízzel is aki megerősített hogy volt ott az autó! csakhát először a féktárcsát kellett cserélnem a betétetekkel mert már fém a fémmel volt, aztán bevittem egy szerelőhöz aki levette az egyik ékszíjat ami gyári volt és teljesen szét volt töredezve. Így jutottunk el a vezérműszíjhoz ami szintén gyári volt. csak azt nem tudom, hogy 90 ezres szervízig(nél) ezeket nem kellett volna cserélni? Sajna most már lassan lesz egy jó kocsim, csak plusz 100 ezer ftnál járok. Persze az összes kivett alkatrész eltettem hátha egyszer...
2011. febr. 13. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!