Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A napokban szereltem az...

A napokban szereltem az autómra DRL-nappali menetfényt (nem LED es "karácsonyfa" égősor) rendes "E" jeles, minden előírásnak megfelel egyet kivéve Ha megállít a rendőr vagy az NKH mien büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Ennek nem felel meg:"lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek"(Sajnos az előírt 60 cm helyett csak 15cm a távolság:()
2011. febr. 14. 19:18
 1/7 T5- ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy milyen büntetésre számíthatsz, de nem lehet rajtuk állítani, úgy, hogy teljesítsék a feltételeket?
2011. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz helyen voltak, megállított a rendőr és azt mondta h nem megfelelő helyen van a led.Nem büntetett meg csak figyelmeztetett hogy ha így marad akkor legközelebb büntetés.
2011. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha belül csak 15 centi, akkor kívül is távolabb van a kocsi szélétől, mint 40 centi. - Na ez a nagyobb probléma.

!!! Épp csak a funkcióját nem teljesíti. !!!

A büntetést nem tudom, de ugyanaz, mintha karácsonyfaizzót szereltél volna fel.

Én sem és a rendőr sem fogja elhinni, hogy csak oda tudtad felszerelni, szerintem helyezd át.

Egyébként gratulálok, végre valaki szabályos lámpát szerel fel.

2011. febr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos máshogy nem lehet megoldani a felszerelését úgy,hogy még ízlésesen is nézzen ki,amúgy az enyém nem LED-es hanem 21w-os izzóval működik és a feladatát tökéletesen ellátja elég nagy fényerőt bocsát ki ahoz hogy akár 200m ről is észlelhető legyen az autó(ellenőriztem)mert szerintem ennek a nappali menetfénynek ez az egy funkciója van,hogy lássák a közeledő járművet és ezt teljesíti.
2011. febr. 15. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:

A másik funkciója, hogy a közeledő járművet ne egy nyomon haladónak lássák.

Na ezt nem teljesíti.

2011. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez jogos de őszintén szólva aki verőfényes napsütésbe nem lát meg egy szembejövő autót mindegy ki van e világítva vagy nem az ne vezessen menjen el a szemészetre szerintem.
2011. febr. 15. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
ha szabálytalam még a forgalmidat is elveszi plusz rendkivüli müszaki és ott tutira elhasaltatnak!!!!
2014. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!