Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes 190E be 3 hónapja...

Kolohcsaba kérdése:

Mercedes 190E be 3 hónapja cseréltem olajat (Mobil 10W-40 félszintetikusat), azóta 1200 km-t mentem, viszont az olajnyomás érték alapjáraton 0.8-2 bar között ingadozik. Eddig Castrol volt, azzal nem történt ilyen. Mi a probléma?

Figyelt kérdés
Neki merjek indulni hosszabb útnak? Rövid távokat megyek és eddig mindig tartotta a 2.5-3bar értéket. Mit tegyek, mit javasoltok? (Az autóban 260. 000km van de nem hajtom)
2011. febr. 27. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a castrol viszkozitása is 10w-40 volt nem látok összefügést a hibára mind kettő minőségi olaj.

Persze ha a castrolal is alapjáraton mérted a 2,5-3 bart az sem volt normális érték már. Alapjáraton 0,7-1bar nál nem lenne szabad többet mérnie.

Talán a mobil olaj hígabb lenne a castrolhoz képest? Mert az megmagyarázná miért mérsz csak 2 bart de ha így van az sem gond mert kissebb ellenálásal többet szálít az olajpumpa.

Mindenesetre ha 1000 fordulatonként teljesíti a plusz 0,7 bar-os értéket nincs gond.

2011. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lodarazs ***** válasza:
Cseréld ki az olajszűrőt valami jó minőségűre.
2011. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor vélhetőleg szűrő csere lesz!Akkor neki merhetek vágni hosszabb távnak?Ha csökkentem a terhelést(kuplung,megállás)akkor esik csak le az olajnyomás,menetközben 2.5-3.Akkor ne parázzak?
2011. febr. 28. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából a Mobil olajnak nem lenne szabad ilyen problémát okozni, ahogy a Castrol sem okozott. Feltételezem hogy szűrővel együtt cseréltél olajat (ha neked is természetes hogy azzal együtt kell, nehogy sértődés legyen:)) Igazából én nem is tudom hogy hány bár nyomásnak kell lenni, de ha kicsi az olajnyomás, akkor valami más baj lehet, ha ilyen problémák vannak én nem indulnék el hosszú útra míg nem vagyok vele tisztában mi az oka.
2011. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,együtt cseréltem (nincs sértődés:-) Na most már végképp nem tudom mit tegyek?:-(
2011. febr. 28. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!