Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2006 FORD Focus 1.6 vagy...

2006 FORD Focus 1.6 vagy SKODA Octavia 1.6? Kb egy árban vannak. Melyik a jobb vétel szerinted?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Focus
2011. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

skoda

de én 1.9-es TDI motorral venném

2011. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Skoda. Olyan mint egy Vw Passat, Focus azért nem ;)

Meg szebb is szerintem

2011. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 St.Germain ***** válasza:
62%

Ha választani kell akkor Ford, de nem az 1.6-ossal. Főleg nem a 100 Le-s változat, inkább a 115 lovas. Skoda=butított Vw. Kinek kell egy butított autó? Bár tény, hogy nem túl komplikált egy szerkezet, de elég fapados, illetve vezetési élményben bőven felülmúlja a Ford bármelyik hasonló (kategóriájú, árú) vetélytársát, bár ez nem csak a Focusa igaz.


Szóval Ford.

2011. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

A Focus nekem lomha, és fapados, nyekergő műanyagokkal.

A Skoda (nekem 2004-es Fabiám van 1.2) szuper kis autó tényleg, a munkahelyemen 1.9 dízel Octavia van, azzal sincs semmi baj, és jobban is néz ki.

2011. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Focus ........már kinőtte a Ford korábbi betegségeit . Igen megbízható ,mind motorikusan ,mind futómű stb . A VW csoportot hagynám ......kicsit lecsúsztak ,az ár és amit adnak irreális :))
2011. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Fabia-hoz képest fapados?! Ezen nevetnem kell. Vezettem pár évig Fabiát, így tudom mi a fapad.
2012. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fabiámmal mentem már hosszabb útra, és kényelmes volt.

Az Octaviákban és Focusokban pedig fél életemet töltöm, szóval tudom miről beszélek.

A Focus 2-szer halt be elektronikus motorhiba miatt, havonta kiég az izzó, a műanyag sárvédő burkolat szétesik, széttörik, semmi hasmagassága. 11 litert kajál 1.6-os motorral.

Az Octávia hasmagassága nagyobb, strapabíróbb, 1.9-es dízelmotor nem ment 6 liter fölé, nekem kényelmesebb, és szebb is. Több céges autóban volt 200.000km körül a futás, és semelyikkel sem volt semmi gond, csak a kötelező szervizek.

Mivel mindkettő rendőrségi sztenderd autó, így nem hallomásból írtam, hanem tapasztalatból. Sok kolléga visszasírja az Octaviát, mert megy mint a disznó, és simán túlélik a Fordokat.

2012. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat éve van nálam a Focus és még minden izzó eredeti. Ismerem a szolgálati jellegű autókat, nekem is volt benne részem. Ezeknél az a baj típustól függetlenül, hogy nincs igazi gazdájuk, mindenki csak hajtja.
2012. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!