Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetésre kell számíta...

Milyen büntetésre kell számítani ilyen esetben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A barátomnak van autóra jogsija már 2éve, de most szeretne jogsit motorra is, de mivel még nincs 21, nem rakhatja le nagymotorra. Az lenne a kérdésem, hogy ha elkapnák nagymotorral, úgy, hogy arra nincs jogsija(csak robogóra) akkor milyen büntetést kapna? Pénzbírság, vagy esetleg még az autós jogsiját is elvennék? Köszönöm a segítséget!
2011. márc. 19. 12:24
 1/6 haverka ***** válasza:
csak robogóra nemlehet jogsija smkp jogsira gondoltál?
2011. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 haverka ***** válasza:

meg ha megvan neki B.katra akkor smkp-ra is meg van:D

de szerintem pénz bírság is lenne belőle ha elkapják:/

2011. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagy motort vezet és csak B-s jogsija van akkor bizony elvehetik tőle azt és azsincs kizárva hogy ha visszaakarja szerezni akkor újra kell belőle vizsgázni szigoritott vizsgára gondolok. Persze sok mindentől függ hogy milyen rendőr kapja el meg stb... éshát több szász ezerbe is kerülhet szóval nem érdemes kockáztatni, Ha balesetbe keveredik vagy okoz akkor még kitudgya milyen következményekkel járhat
2011. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem csak robogóra van meg neki, vagy én nemtudom, hogy működik ez, nekem nincs jogsim. Azt tudom, hogy van neki egy robogója és azt vezetheti, de hogy milyen jogsi van arra meg hogy az még mire jó azt én nemtudom. Azért fontos ez, hogy elveszik e az +autós jogsiját", mert nagyon sokat vezet, heti több 100km-t, és nyilván ha ilyen következményekkel jár, akkor biztos, hogy nem fog nagymotorra ülni. Van erről valami hivatalos dolog, ahol meglehet nézni?

És köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. márc. 19. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha "B" kategóriás jogsija van, vezethet vele segédmotoros kerékpár. Ha azonban nagymotorral kapják el, az már probléma. Ez engedély nélküli vezetés szabálysértésnek számít. Büntetése pénzbírság, járművezetéstől eltiltás lehet. A járművezetéstől eltiltás vonatkozhat csak bizonyos kategóriára vagy a közúti járművezetéstől eltiltásra. Ez utóbbi azt jelenti. hogy elveszik a jogsiját. A büntetés mértéke nem az intézkedő rendőrtől függ, hanem a szabálysértési előadó dönt róla.

Nem hiszem, hogy érdemes kockáztatni.

2011. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez szabálysértésnek minősül, azon belül is engedély nélküli vezetés, és 100.000 Ft ig terjedő pénzbirsággal ÉS a gépjármű (B is) vezetéstől való 1-12 hónapig terjedő eltiltással büntethető.
2011. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!