Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóátiratás közjegyzővel,...

Autóátiratás közjegyzővel, vagy ügyvéddel?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogy megvalósítható e ilyen módon a dolog. Az automon van még 3 év hitel, de nem én használom. Szeretném ugy eladni, hogy a bankot kihagyni a dologból. Van arra lehetőség, hogy egy papirt iratni, hogy az autot nem én használom, és a fizetési kötelezettséget vállalja a használó? És ha nem fizetne, akkor ezzel a papirral a bank felé tudok valamit kezdeni, hogy nem rajtam kövessék a fenmaradó öszeget?
2009. febr. 25. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem járható út, de eladhatod hitelátvállalással. Ahoz viszont be kell menni a bankba, és ott elintézni.
2009. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A banki hitelszerződésekben benne van, hogy a bank engedélye nélkül nem lehet a hitelfedezetéül szolgáló autó tulajdonjogát átruházni semmilyen módon.


De kölcsönadhatod akinek akarod, arról írtok egy szerződést, hogy minden költséget a használó fizet ez idő alatt.


viszont ettől még minden kötelezettség és követelés a bank részéről a te irányodba történik.

2009. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szerződéés a bank felé nem fog sajnos többet számítani akkor, ha közokiratba foglaltatod, vagy ügyvéd által hitelesítteted.

A közjegyzői közokiratnak akkor van jelentősége és csak abban- esetedben- ha a szerződést egyoldalúan meghiúsítja a másik fél, és te nem szeretnél emiatt pereskedni. A közokiratba foglaltak ui peres eljárást mellőzve végrehajthatóak.

Az ügyvédi ellenjegyzés ez esetben max a szerződés helyes megfogalmazása miatt lehet érdekes, két tanúval- ők az aláírásotok valódiságát igazolják- ugyanennyire hiteles a szerződés.


De a banknak semmit nem fog jelenteni egyik verzió sem, akármilyen szerződést írsz, a hitelért felelős személy TE maradsz. A bank követel, végrehajt, te pedig legfeljebb polgári peres úton- vagy közokirat esetén anélkül- követelheted a nemtörlesztés összegét a másik féltől, de a bankot ez nem fogja érdekelni, az adós Te maradsz.


Esetedben-előttem szólókhoz hasonlóan- a kölcsönadási vagy az üzembentartói szerződés a járható út, feltéve, ha a bankkal kötött szerződésed ezt nem zárja ki. Viszont bármelyiket is választod-az adós te maradsz. Egyszerűbb hitelátvállalással eladnia járgányt, ennek terhét a vevőre hárítva.

(Tudom-tudom, manapság ez eléggé nehézkes...)

2009. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2009. febr. 25. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!