Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómata váltós kocsit lehet...

Autómata váltós kocsit lehet tolni, esetleg vontatni üresben?

Figyelt kérdés
Már annyi verziót hallottam meg olvastam és mindenki mást mond, hogy most akkor nem értem, ha pl. elakad vele az ember, lehet (arrébb) tolni teszemfel 50m-ert, vagy egy pár kilómétert elhúzatni a legközelebbi szerelöhöz? Olyat is hallottam hogy lehet, csak nagyon lassan, stb. Most akkor mi az igazság??
2011. márc. 29. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
nem lehet
2011. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Üresben lehet az autót tolni és vontatni, azonban az automata váltós autón nincs üres. Az N állás nem "üreset" jelent!!
2011. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Arrébbtolni lehet, vontatni csak úgy, ha a hajtott kerekek állnak. Az automata váltó ugyanis nyomóolajzású, a motor által hajtott szivattyú keringeti benne az olajat. Vagyis ha a motor áll (márpedig vontatásnál áll), a kerekek pedig forgatják a váltót, azt nem fogja szeretni. Hiába teszed ugyanis N-be a váltót, a kimenőtengely és a kerekek ugyanúgy össze vannak kapcsolva, vagyis a váltóban fog mozogni néhány fogaskerék, ha nem is az összes.
2011. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
23:44-es, köszi a válaszodat, értelmesen leírtad, köszönöm. Akkor ebböl adódóan lenne egy további kérdésem, akkor pl. a vontatást úgy meglehet oldani, hogy pl. egy olyan kis görgös kerekes valamit alátenni a meghajtó kerekek alá, mint amit a trélerek szoktak használni elvontatáskor, (ami ugy néz ki egyszerüen leírva, mint egy gördeszka)? Tehát pl. egy Mercedes esetében, ami hátsókerék meghajtású, akkor ha a két hátsó kerék alá tesz az ember egy ilyen "gördeszkát" (bocsi, nem tudom hogy nevezik pontosan), akkor elvileg ugy lehetne vontatni? Köszi a választ!
2011. márc. 29. 23:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a hajtott kereket elemeled az úttól akkor semmi akadálya.


[link]

2011. márc. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos igy van ez ,elég rossz mert egy útonmaradáskor kell hogy hívjad az autómentőt.Én nem vennék olyant soha.
2011. márc. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hűségesszolgámbalfi ***** válasza:
100%
mercim van,automata,soha nem hagyott ott.(bár gondom már volt vele,előző tulaj előző szerelő stb...)az automata nagyon érzékeny ugyan,de ha az ember lelkiismeretesen ráfigyel időnként,akkor örök élet+1nap.a kérdésre válaszolva:a kardánt lekötöd és annyi.ha 4matic akkor nem tudom....
2011. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi az idáig válaszolóknak, 10:54-es, az mit jelent hogy le lehet kötni róla a kardánt? Ez egy egyszerü müvelet, vagy azért annyira nem? Ha esetleg más is tudja erre a választ, neki is megköszönném...
2011. márc. 30. 15:44
 9/10 hűségesszolgámbalfi ***** válasza:
annyira nem egyszerű,de szükségmegoldásnak jó.(ha nincs tréler,de egy valamennyire hozzáértő van közel)
2011. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom, hogy automatát akarsz venni...


Nekem már a sokadik automataváltós autóm.

Még sohasem volt váltó gondom.

(Amerikában pl. az autók 90%-a automata!)


Ha véletlenül elromlik valahol útközben, minden további nélkül bevontathatod a legközelebbi szervízbe.

Általában 20-30 km-en belül lehetőleg és lassú tempóval.

2011. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!