Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzinkutakon, autósboltban...

A benzinkutakon, autósboltban kapható 12 voltról is működtethető autós neonlámpa kb mennyit eszik. Pontosabban, egy 12 voltos akkumulátor mennyi ideig képes azt működtetni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Bár nem teljesen ide tartozik ez a kérdés, viszont remélem itt kapok rá választ! Horgászni szeretném használni, a vizet megvilágítani, méghozzá egyszerre kettőt. Úgy gondolom, egy 25 négyzetméteres területet egész jól megvilágítana! Jah, és milyen áron vannak?
2011. ápr. 3. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megmondod, hogy hány W-os és hány Ah-s az akksid akkor megmondom mennyi ideig bírja.
2011. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jah, tényleg, az lemaradt! 6 Ah!
2011. ápr. 3. 17:17
 3/6 A kérdező kommentje:
A lámpa pedig 8W körül van
2011. ápr. 3. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
6Ah? Kizárt hogy annyi legyen. Még egy robogóban is nagyobb van :D
2011. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fizika, elektromosságtan, ha jól emlékszem, már általános iskolában is tanítják. A teljesítmény az áramerősség és a feszültség szorzata, avagy P=U*I. Vagyis ha 8 W-os a fénycső és 12 V-ról működteted (nem kell ennél pontosabb meghatározás, bőven elég lesz ennyi is), akkor 0,75 A-t vesz fel. Ezt tudja valameddig produkálni a 6 Ah-s akku. Az 1 Ah azt jelenti, hogy 1 A áramot 1 órán át tud leadni. Kis számolgatás után a 6 Ah-s akku 0,75 A áramot 8 órán keresztül tud leadni. Vagyis nagyjából eddig képes működtetni a fénycsövet, mielőtt elhallgat. Ha kettőt kötsz be, akkor az idő feleződik.
2011. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!

Másodszor nem autóban van az aksi, hanem ez egy kicsi, hordozható akkumulátor, asszem hat vagy hét amperórás, de inkább kevesebbet mondtam. Egyébként meg rég volt már általános suli, ott még négyes voltam fizikából, de hát azóta már humánosabb beállítottságú vagyok. Tehát ezekhez nem nagyon értek (bár tudom, illene:D)! Kösz szépen még egyszer, sokat segítettél!

2011. ápr. 3. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!