Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan típusú autó,...

Létezik olyan típusú autó, amelyiknél a műszerfalon nem mutatja a tompított fény bekapcsolását, vagy ez valami hiba?

Figyelt kérdés
Tehát úgy,hogy a távolsági fény kék jelzésű kis fényszóró ikon a műszerfalon,így jelzi,ha be van kapcsolva,a tompított fényt pedig nem.Általában ez zöld kijelzés szokott lenni.Egy Kia Shuma II -ről van szó.Lehet elektronikai hiba,vagy ezek gyárilag ilyenek?
2011. ápr. 6. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok autó van ,amin csak a refinek van egy kék lámpája.
2011. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valóban: a távolsági fényt kék lámpával kell visszajelezni, a helyzetjelzőt és a tompítottat pedig zölddel. Viszont az erre vonatkozó jogszabály tesz egy olyan kitételt, hogy a zöld visszajelző helyett a műszerfal háttérvilágítása is megfelel, amennyiben az a helyzetjelzővel együtt működik. Ez sok helyen ki is használták: nagyon sok autó épült úgy, hogy nincs külön visszajelzője a tompítottnak, hanem csak a műszerfal háttérvilágítását kötötték rá.
2011. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Egy Kia Shuma II-t szeretnénk venni.A próba úton megprobáltam a fényszórókat is,és furcsa volt,hogy nem volt visszajelzés a tompított fénynek a műszerfalon.Ilyen autót még nem vezettem,s mivelhogy olvastam,hogy az elektronikájuk néha vacakol,gondoltam azért van ez,s már eleve hibás az autó.Más minden működik rajta,s most hogy írjátok,hát biztos ez is olyan megoldású.Mégegyszer köszönöm.Remélem,nem csinálunk rossz üzletet....
2011. ápr. 6. 11:59
 4/4 anonim ***** válasza:

A mi autónkon a tompítottnak nincs külön visszajelző lámpája, ha felkapcsoljuk akkor a km-óra is világít.


A robogómon viszont van:)

2011. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!