Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó tartós bérlete megéri...

Autó tartós bérlete megéri magánszemélyként is?

Figyelt kérdés
Közép kategóriás autóról lenne szó. Magánszemélyként is megéri?
2011. ápr. 10. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy néztem azért elég drága mulatság még, de ha tényleg nagyon sokat használod akkor lehet megéri.
2011. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt kocsit vettem, filóztam azon hogy néha bérelgetek egyet, mert úgy olcsóbban jönnék ki. Számolgattam, mérlegeltem és végül vettem kocsit, letettem a bérlésről.


Azt kell eldönteni, hogy valójában mennyit fogod használni és pontosan mire, és milyen időtartamra. Mo-n elég drága az autóbérlés és rendkívül macerás.

Azért drága mert kevesen bérelnek, és ezért a bérbe adónak a kevés bérlőn kell behozni a kocsi vételi árát, üzemeltetési költségeit, plusz még nyereséget is szeretne realizálni.



A nagy autókölcsönzők ugyan több telephellyel rendelkeznek, így megteheted hogy egyiken felveszed, másikon leadod, de cserébe nagyon drágák. A kisebbek ugyan olcsóbbak, de csak egy telephelyük van, így csak ott tudod leadni.


Persze tartós bérletnél ez úgy sem napi rutinnal menne, jóval ritkábban kéne csak ügyintézni, teház ez a tényező még kibírható.


Arra nagyon figyelj, hogy sok helyen trükköznek azzal, hogy a bérleti díjban nincs benne biztosítás, az elhasznált üzemanyag, stb... tehát ezek a költségek még rá fognak jönni, ezt is számold bele, mert csak úgy fogsz reális képet kapni a bérlés valódi végösszegéről.


Németo-ban elég jó árakkal lehet bérelni, barátom kint él és mindig bérelget, így jobban jön ki mintha venne egy kocsit. Mo-n szerintem (ha sokat használnád a kocsit) ez nem igazán éri meg.

2011. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most bérelni, vagy bérbe adni szeretnéd??
2011. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek.


Bérelni szeretnék. Akár úgy is, hogy mondjuk német rendszámos az autó.

2011. ápr. 11. 07:56
 5/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:47

vagyok.


A német dolgot csak példaképpen írtam. Magyarként ott nagyon drága lenne, minden a német fizetésekhez képest olcsó, nem a magyarhoz képest.


Azt hiszem nem kell magyaráznom mi a különbség a magyar 80e ft-os és a német 2000 euros minimálbér között...

2011. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mazsa30 válasza:
Ha van esetleg ismerősöd külföldön érdemesebb az ő nevére iratott autóval közlekedned itthon. Szerintem ez a legolcsóbb megoldás,persze ha van ismerősöd kint.
2011. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!