Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az alufelni előnye a...

Mi az alufelni előnye a lemezfelnivel szemben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Laikusként válaszolva: könnyebb, szebb.
2011. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szebb.

Más előnye nincs. Hátránya a sérülékenysége...

2011. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Drágább.....
2011. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kazsemestor ***** válasza:
könnyebbnek azért nem könnyebb!Nem azért könnyűfém,mert könnyű.Amúgy tényleg sérülékenyebb,mert puhább,de kétség kívül szebben mutat.
2011. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az alufelni akár könnyebb is lehet, mint a lemezfelni. Na, nem azok, amik az átlagautós számára elérhetőek, hanem mondjuk az üreges küllős, méregdrága darabok. De a lényeg, hogy lehet könnyebb, ezzel csökkentve a rugózatlan tömeget. Illetve a belső kialakítása más, így másféle fékeket lehet alá szerelni, jobban van alatta hely a fix féknyergeknek. Illetve mivel lehet küllős kialakítású, a fékek hűtésében is hatékonyabb tud lenni, mint a "lyukas" lemezfelni.
2011. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan könnyűfémfelnik amik könnyebbek a lemezfelninél de azok nem éppen olcsók. A többi meg csak az esztétikum miatt van.
2011. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És persze nem rozsdásodik.
2011. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na, hát akkor nem sok előnye van. Én is azt hittem, hogy könnyebb... Kinéztem egyet már, de sehol nem találom, hogy milyen súlyú lehet:

[link]

2011. ápr. 13. 15:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Az Alulett gyenge minőségű. Magyar utakra egyértelműen acélfelni! Én már a 2. alufelni garnitúrám görgőztetem a kátyuk miatt, és 2 felni görgőzése került annyiba, mint amennyiért használtan a 4 felnit vettem. Ezzel egyenesen arányosan a gumit is megette. Ha nem akarsz villogni, akkor acél (itthon)!
2011. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kösz! Pedig már beleéltem magam, hogy milyen jól fog kinézni a kocsi. :(
2011. ápr. 13. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!