Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kawasaki Zephyr 750 C1 Nem...

Gabor1981 kérdése:

Kawasaki Zephyr 750 C1 Nem pörög ki.4-4500körül már csak finom gázra gyorsít. Nagyobbra torpan amíg csak tartom a gázt vagy amíg lenem esik a fordulat. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Télen hónapokig állt.Előtte jól működött.

Gondoltam a karburátorra.Kipucoltam őket.Új gyertyákat tettem bele.A karbi és a hengerfej közötti gumik repedezettek.Ez "típushiba".Átnéztem őket de teljesen átrepedt gumibeömlőt nem találtam.

Esetleg elektromos hiba is okozhatja?

Elektromos gyújtása van.Szemre nem láttam semmi hibát a jeladónál.Tanácstalan vagyok.Hátha valaki jártasabb az ilyen hibák orvoslásában.Várom a válaszokat.Köszönöm!


2011. ápr. 15. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben néznék egy karbiszinkront is, meg esetleg valami benzinálló ragasztóval a szívócsonkokat körbekenném. Karbiszinkronhoz egy kis segítség: [link]


Ugyan én révén egy hengeres motorom van, még nem csináltam, de egyszerűnek és nagyszerűnek tűnik, illetve többeknek bevált már. Torpanás meg inkább benzinellátásra utaló hiba, de ha ezek után se működik megfelelően, még megpucolgatnám az elektronika csatlakozóit. Esetleg ami még most eszembe jutott: olvastam már olyat, hogy hasonlót produkált egy motor, és nem tudtak rájönni, hogy mi a baja. Ott egér költözött a pufóba. Szegényt megsütötték, mire rájöttek... Ezt is érdemes lenne megnézned.

2011. ápr. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

A kipufogókat leszedtem de nem változott a dolog.

A karbi és hengerfej közötti gumicsöveket leragasztottam jó szorosan de így sem lett jobb.

A szinkront megfogom csinálni de nem hinném hogy egy kis állástól(2hónap kb.) elmásztak a beállítások.

Ha lenne valakinek ilyen motorja akkor jó lenne a kompjutert átcserélni.Hátha az szórakozik.

2011. ápr. 15. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
az is elképzelhető, hogy kontakthiba. az általad említett fordulatszámnál berezonál a motor, és emiatt valahol szakadozik az áramkör, a motor kihagy... más nem jut eszembe.
2011. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fúvókákat nézd meg...
2011. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

A fúvókákat pucoltam és nem lett jobb.Sőt nem is volt piszkos a karbi.

Kontakt hibára gondoltam én is.Sajnos a villamossági ismereteim hiányosak így nem nagyon tudok méregetni de a csatlakozásokat megcsiszoltam be kontakt sprayztem.persze a hiba nem szűnt meg.Most arra gondoltam kimértem a trafókat villamossági szerelővel hogy hátha azok szarok.Mert szikrát adnak csak hátha mégsem az igazi.Meg akkor trafókkal együtt a gyertya kábelt pipát is kimérik..Aztán meglátom.

2011. ápr. 16. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!