Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az üzlet a Renaultnak...

Mi az üzlet a Renaultnak abban, hogy Európában Dacia, dél-amerikában Renault néven futtatja a Logant?

Figyelt kérdés

akkor nem mindegy lenne már Európában is Renault néven futtatni? Meg pont a szegény országokban futnak csóribb néven, de ez meg fordítva van.


Vagy a Fiat miért gyártja Szerbiában zastava néven a puntót? Ha ugyan olyan mint az olaszországban gyártott, akkor mire fel olcsóbb?


2011. máj. 2. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem futtatják Európában Renault néven, hogy a vevők ne azzal a márkával azonosítsák. A Logan ugyanis egy roppant olcsó autó, ennek megfelelő megoldásokkal: jókora, egybeöntött műanyag műszerfal, műanyag ajtókárpitok, stb. Viszont Európában a Renault - igazodva az aktuális divathoz - prémiummárka szeretne lenni, ahol kényelmes, szép, elegáns autókat lehet kapni. Ha pedig a sok agyonextrázott, bőrkárpitos Renault közé befurakodna a Logan a maga szegényes megoldásaival, az rombolná az összképet. Persze ettől igen jó autó a Logan, a céljának megfelel, csak Daciaként nem azonnal a Renault-val azonosítják.
2011. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ezt értem, de akkor dél-amerikában miért Renault Logan néven fut?
2011. máj. 2. 08:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ott egészen más a Renault típuspalettája. Ott más a piac, egy autónál csak annyi a feltétel, hogy használni lehessen, az nem, hogy még a pedálok is kárpitozottak legyenek. Ezért ott más, olcsóbb típusokat árulnak, így a Logan és a Sandero sem lóg ki közülük.
2011. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

nemmindegy?

ugyanaz a hulladék mindkettő.

renault emblémával se jobb.

2011. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" hogy még a pedálok is kárpitozottak legyenek "


ez nagyon jó !

2011. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, így már érthető :)


Viszont hulladéknak nem nagyon mondanám a Renault-t, tény hogy a német autók jobb minőségűek, na de a Renault-t se kéne lesajnálni, szerintem a legjobb francia autó.

2011. máj. 2. 11:09
 7/11 anonim ***** válasza:
jó a renault. de a thalia nagyongyenge. semmi úttartás.. csúnya is.
2011. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem én vagyok a célközönség:D

Nekem a 2 márka egyet jelent a hulladék szóval mind egy, hogy milyen jel van az elején.

2011. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Viszont hulladéknak nem nagyon mondanám a Renault-t, tény hogy a német autók jobb minőségűek, na de a Renault-t se kéne lesajnálni, szerintem a legjobb francia autó."


és a japánok hol maradnak?! érdekes értékrended van...

am tudtom szerint a HDI peugeot a legjobb francia autó. A renault-nal a megane-t mondják a legjobbnak.

Amugy tény hogy ha annyira sz@r lenne már megszünt volna a márka monjuk az igaz hogy egy toyota-hoz vagy egy mazda-hoz közelébe se ér de olcsok ez álltal könnyebben eladhatóak.

2011. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ujabb szokásos vitaponthoz értünk francia vs. japán.

Mindent ár érték arányban kell nézni: olcsóbb autó, picivel rosszabb minőség. Ennyi. A japán drágább ezért jobb is. Egyébként ha az ár érték arány hányadosát nézed a franciák talán még jobbak is. Majdnem fél áron vannak, de azért nem fele olyan rosszak. Kicsit rosszabbak, de a felével nem.



Röviden az a lényeg, hogy a daciba azokat a technikákat pakolják amik már a renault-nál pár éve kifutottak. Fejleszteni így semmit nem kell, egy csomó régi alkatrészt újra el lehet adni. A szervíz, elosztó központok már megvannak, ezekre sem kell költeni.


Azért nem renault (mint már írták is) mert a renault szeretne jobb pozícióban szerepelni.


Dél amerikában nagyon szegények az emberek, így ott egy logan már maga az isten, és még ha renualt-ként van hirdetve, akkor meg pláne. Ott a renault az európai renault kocsijaival labdába sem tudna rúgni, mert az ottani viszonyokhoz képest nagyon drága.

2011. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!