Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bentfog/nem fog/beragad (majd...

Bentfog/nem fog/beragad (majd kiugrik) a kuplung! Mi lehet a baj? Honda

Figyelt kérdés
2 napja azt vettük észre hogy lett némi holtjáték a kuplungon,(~50km ment el) ma induláskor egyátalán nem fogott, majd/illetve nem jött vissza(teljesen) aztán kiugrott. Többszöri próbálkozás után sikerült elindulnunk, /megfelelő parával/
2009. márc. 8. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha van holtjáték a kuplungon, az nem jelent egyből rosszat. Egy kicsinek kell lennie, hogy ne csússzon, csak nagy legyen, mert akkor nem emel ki. Érdemes először a működtető mechanizmust vagy hidraulikát megnézni. Egy kiszőrösödött, megtört vagy kenetlen bowden, illetve a fő- vagy a munkahengeren elduguló furatok képesek ilyenre.
2009. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a kuplungszerkezet a végét járja, nézesd meg szakemberrel.
2009. márc. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
tuti nem komoly ment szét a szerekezet, max valami rugó betegeskedik, ledobta a zégert vagy hasonló lehet. Ha szétmegy a kuplungszerkezet akkor az nem kel életre
2009. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Thx a válaszokat.

Ma megint mennem kellett vele 30km-et szinte mindig kiugorva jött vissza a holtjátékán, többször nem akarta bevenni a sebiket, de volt hogy indulásnál 1-est nem de 2est vette

2009. márc. 9. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A bowdennyúlás miatti holtjáték nem egyik napról a másikra jelentkezik. Ráadásul a Japán autókon általában nincs felső ütköző a pedálnál. Ha nyúlik a bowden egyszerűen csak lejjebb ereszkedik a pedál.


@tegnap 12:03:

Nem riga kuplungról van szó, hanem autóról. Mutasd meg honnan eshet ki a zéger:

[link]

2009. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ma belenéztünk kicsit, ha minden igaz "csak" olaj hiányzik... bár olajfolyásra nem figyeltünk fel, pedig nem olyan rég néztük.
2009. márc. 10. 13:41
 7/7 Moha- válasza:

Honda accord tourer 2.2-es dieselemnel ugyanez a problema all fenn.

Neha tokeletes, neha beragad, lent fog....

Csereltunk fomunkahengert, rugokat, bovdent...

Negy kulommbozo szerelonel jartam es hagytam ott szep osszeget. Mindegyik megtalalta a hibat es ki is javitotta...

A problema termeszetesen tovabbra is fennal.

Dieseleknel ez egy tipikus problema.

Hogy mi okozza, azt a joisten sem tudja.

En mar feladtam a hibakereset.

Ha lerohad az auto valahol, akkor felgyujtom es gyalog folytatom az utat miutan felkoptem es alaalltam.


Megoldhatatlan problemanak tunik.

2015. júl. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!