Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel járhat, ha 5 személyes...

Mivel járhat, ha 5 személyes autóban 6-an utazunk?

Figyelt kérdés
Egy 5 személyes suzukiban lehet, hogy kénytelenek leszünk 6-an utazni, de az egyik személy 5 éves, nem tudom, ez mennyire számít... Mit kaphatok, ha találkozok egy rendőrrel? Lehet igy utazni, hogy 6 szem, de 1 5 éves?
2009. márc. 8. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Kétszeresen meg fognak büntetni.

12 év alatti gyerek csak méretének megfelelő és megfelelően rögzített gyerekülésben utazhat.

6-an vagy tok a kocsiban.

Én a márcsak a gyerek miatt sem kockáztatnék.

2009. márc. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Veszélyes, és ostoba dolog ,a büntetéstől félni, amikor ez már egy 30-40 km es ütközés is súlyos, halálos sérülést okozhat egy bekötetlen kisgyereknek!!! úgy csapódik a szélvédőnek, mintha betonra esne 3 emelet magasból!!
2009. márc. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
28%
.
2009. márc. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel az észjárással akkor be lehetne tenni mondjuk 20 csecsemőt is, mert azok csak 4 naposak, és csak 3 kg-osak.(Sőt ez még csak 60 kg, akkor sokkal többet is, és a pólya különbes is megvédené?

A KRESZ egyértelműen fogalmaz, két mekkora gyermek számít egy felnőttnek.

Ha meg megvan az öt felnőtt akkor kifújt, és kész, ennyire egyszerű.

Voltam egy közúti balesetnél, ahol egy kis Polskiból előbújtak négy felnőtt és 3 gyerek, a felnőttenél még két karonülő, azaz kilencen.

Amikor megkérdeztem miért ennyien voltak a kocsiban azt válaszolták a többiek nem értek rá...faé mentek.

2009. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!