Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy mondjam meg a páromnak h...

Hogy mondjam meg a páromnak h pocsékul vezet, és ki is borít vele?

Figyelt kérdés
Engem nem enged a volánhoz,mondván,h nincs vezetési gyakorlatom(6éve van jogsim,mióta együtt vagyunk,azóta nem vezettem,mert ő ne,m engedi),de félek is mellette,meg nagyon idegesít,amit művel!Pl a fékpofák leégtek,mert ha az udvarba állunk akkor is tövig fékez,mikor kizárt,h ott elguruljon az autó...az indexelés(oké,kötelező),de ha az udvarból járunk ki,nincs senki akinek jelezni kéne az irányunkat...meg olyan előzésekbe nem megye bele,ami tök egyszerű lenne...ha van gyerek velünk azért megyünk lassan,ha nincs akkor meg másra fogja!Egyszerűen kiakaszt a stílusa,és nem engedi,h vezessek!!A parkolásról nem is beszélek...mindig tök komplikáltan oldja meg...úgy tolat be,8méteres helyre,ahova ez a kis autó egyszerűen beférne orral is!
2011. máj. 6. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én simán megmondom neki, minden egyes alkalommal veszekszünk, amikor ő vezet!

Hiába pasi, én többet vezetek, jobban ismerem a várost, a vidéki városokat is, nem kell agyalnom, hol kell befordulnom, lassítanom, hol mehetek gyorsan! Minden ismerősöm szerint jobban vezetek, de hát a férfi egót nehéz lenyomni!Mond meg neki,mi az ábra! Talán nem olyan fafejű, mint az én pasim!

2011. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Attól még nem égett le fékpofa, ha állóhelyben erősen nyomta valaki a féket.

Abból se lett még baleset, ha valaki ott is indexel, ahol senki nem látja.

Előzésnél megy jobb a túlzott óvatosság, mint egy kis könnyelműség.

Talán igaza van a párodnak, hogy nem enged vezetni.

2011. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szoktam neki szólni,amikor megyünk vhova,de azt mondja ne szólj bele,én vezetek,gyerek van meg ilyenek...anyumék autóját használjuk...eddig semmi baja nem volt a 20 éves kocsinak,mióta párom is használja,valami baja mindig van,de ezt nem mondhatom neki,h miatta...pedig miatta!!
2011. máj. 6. 11:36
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen,és 60nal közlekedik lakott területen kívül biztonságos?Az én véleményem az,h az ilyen lassú,és mdent átgondoló emberek miatt van a sok baleset,mert nem halad,csak kúszik az úton!Nem azt mondom h 150nel kell repkedni,de a 90-100zal nyugodtan lehet,folyamatosan haladni...főleg olyan úton,ahol ismeri az utat az ember!Miatta késtem el a fiam műtétjéről,mert nem merte megelőzni a kamiont...aztán amikor 30kilométer után megelőzte,megköszönte neki...minek kell megköszönni,ha nem indexel le?!Nem kell "nyalni" a kamionosnak...nem szorít az be,csak úgy!
2011. máj. 6. 11:44
 5/20 anonim ***** válasza:

Az a kisebbik rossz, ha valaki tisztában van a képességeivel, és aszerint vezet. Sokkal veszélyesebb, mikor valaki hasonló tudással Fittipaldinak képzeli magát.

Ne mondd már, hogy attól romlik el mindig a 20 éves autótok, hogy a párod 60-nal hajtja, meg indexel az udvaron.

2011. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Bár én pasi vagyok, de valahol megértem a kérdezőt... nem túl rég óta van jogsim...nem is nagyzolok vele, de télen, amikor leesik az elsó hó és az utósok 90%-a elfelejt vezetni és 30-cal közelekedik az valóban baleset veszélyes mert a normálisan közlekedni akaro autósok agyát felcseszik a töketlenkedésükkel és engem is nem egyszer, nem kétszer más kényszerítettek olyan helyzetben, hogy veszélyesebb dolgot kellett csinálnom. Példának okáért az út, ami a falunkba vezet egy felüljáróra megy amin van egy besoroló sáv... volt már rá precedens, hogy télen a 25-el töketlenkedő kalapos suzukis Fittipaldi szarakodott előttem és nekem pedig a jeges úton egyből aa rendes sávba kellett mennem, hogy kikerüljem és ne legyen komolyabb baj... a tükörből még láttam, hogy a szerencsétlen megállt a besorolósáv végén és onnan meg elindulni sem tudott... Az ilyenek ugyan olyan veszélyesek, hogy a 100-150-el rohangáló hülyegyerekek...
2011. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Jeges úton a 25-ös tempót nem tartanám töketlenkedésnek.

Mondjuk addig semmi bajom az ambíciózus nagyontudó hülyegyerekekkel, amíg magukat, meg a saját autójukat törik össze.

2011. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

62%-os te minek írsz ha csak fikázni tudod a kérdezőt???

azért mert nő és akkor biztos hogy nincs igaza? vagy miért?

teljesen normálisan leírta a dolgokat ami alapján igaza is van.

2011. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A fikázást ő kezdte, és nagyon úgy tűnik, hogy nincs igaza. (Gy.k. elég sok baromságot ír.)
2011. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Bár én pasi vagyok, de valahol megértem a kérdezőt... amikor leesik az elsó hó és az utósok 90%-a elfelejt vezetni és 30-cal közelekedik..."


Halkan kérdem, szerinted mennyi lenne a normális sebesség havas jeges úton? Mert bizony sokszor még ez a 30 is túlzás!



"az valóban baleset veszélyes mert a normálisan közlekedni akaro autósok agyát felcseszik a töketlenkedésükkel"


Aki ideges ne vezessen!


"volt már rá precedens, hogy télen a 25-el töketlenkedő kalapos suzukis Fittipaldi szarakodott előttem"


Te tévedésben élsz! Nem az a Fittipaldi aki lassan óvatosan megy. Elárulom az említett emberke autóversenyző volt, és bizonyára jobban vezetett nálad, és sokunknál.


"...és nekem pedig a jeges úton egyből aa rendes sávba kellett mennem, hogy kikerüljem és ne legyen komolyabb baj..."


Ez így normális. Az előttünk haladóra nekünk, a hátulról érkezőknek kell figyelnünk.



" Az ilyenek ugyan olyan veszélyesek, hogy a 100-150-el rohangáló hülyegyerekek..."


Ez sem igaz. Csak azokra veszélyesek, akik hátulról érkezve nem figyelnek eléggé.


Mi sem igazolja ezt jobban, minthogy a balesetek túlnyomó többségét a relatív gyorshajtás okozza, és az okoknál nem is ismeretes olyan indok, hogy relatív lassúhajtás, vagy túlzott óvatosság.


"Bár én pasi vagyok, de valahol megértem a kérdezőt... nem túl rég óta van jogsim...nem is nagyzolok vele,"


Nincs is miért nagyzolnod. Ha azzal sem vagy tisztában, hogy az álló autó fékpofája nem ég le, akárhogy nyomod neki, avagy, ha az zavar, hogy valaki olyan helyen indexel ahol nem látják. Alap KRESZ, hogy irányváltoztatáskor jelzünk. Akár látják, akár nem. És ha az zavar hogy valaki akár túlzottan óvatos... hát barátom, tényleg nem lehetsz túl tapasztalt...


Neked meg kérdező...


Ugyan mitől félsz? A túlzott óvatosságtól? Egyszerűen nem fér a fejembe hogy miért is félsz.

Szerinted körülményes... Ez nyilván azt jelenti, többször végiggondolja mit és hogy tesz, Indexel az udvarból kiálláskor? Huhh hát ez komoly félnivaló. Leég a fék amikor áll az autó és nyomja? Nem akarlak megbántani, de egy cseppnyi műszaki érzéked sincs, ha ekkora marhaságot írsz. Meg se kérdem ettől miért is kellene félni....


Nekem egyáltalán nem úgy tűnik a beírásod alapján, hogy félned kellene, sokkal inkább tűnsz te hebehurgya, kapkodós, figyelmetlen, tapasztalatlan, türelmetlen vezetőnek, mint az, akiről írtál.


De ne vedd sértésnek.

2011. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!