Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány kilométerenként kell...

Hűségesszolgámbalfi kérdése:

Hány kilométerenként kell (kell? ) vezérműláncot cserélni? :Mercedes-Benz w124 300e (nincs hang nincs semmi tünet, csak most lent van a hengerfej. Most van benne 370ezer).

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 20:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
400.000ezernél.
2011. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Motorgenerálkor. (Magyarul soha)
2011. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 T5- ***** válasza:
100%

400 ezernél, ezt honnan?


Vezérműláncnak nincs megadott csereperiódusa! Csak akkor szükséges a csere, ha azt a vezérműlánc jelzi. Jellegzetes csörömpölő, csattogó hangja van terhelésen és alapjáraton egyaránt. Ilyenkor már annyira megnyúlik, hogy hallható üzemi hangja van, ez nem jó, mert akár át is ugorhat, akkor meg kukába rak maga körül mindent. Tudni fogod, mikor kell cserélni.

Ha le van véve a lánc (márpedig hengerfejnél le van), akkor viszont rá kell jegyezni a forgásirányt, és ugyanúgy kell visszarakni.

2011. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Így van.Vezérműláncnál nem ugyanazon szempontok alapján kell dönetni.Saját tapasztalatom nincs,de nekem is mondta már tényleg hozzáértő,hogy ritka az,amikor cserélni kell.Szinte soha.
2011. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A 124-es Mercid egy örök darab. Ő még autó lesz 1 millió kilométer után is.
2011. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A szerelő megmondja ránézésre. (illetve ha csörög akkor.) Az a Merci ha figyelsz rá 1 millio km-nél is vígan szaladni fog!
2011. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van ez, nem vagyok autószakértő, de nálunk a céges autók fiat puntok, amik szintén láncosak és azt mondta az autószerelő, hogy 90-100 ezernél a láncokat is ajánlott cserélni.

De így hogy ennyien írtátok, hogy soha, így most már én se tudom. Nem lehet, hogy esetleg típusonként változik?

2011. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

De, lehet. :)


Amúgy akkor kell cserélni, ha megnyúlt. És onnan lehet tudni, hogy megnyúlt, hogy nem lehet helyretenni a vezérlést.

2011. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Egy sz.r francia autót ne hasonlítsunk egy mercihez...
2011. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy vezérműláncos? Nekünk w124 e260-asunk van (szintén sorhatos), és abban úgy tudom fogaskeréksor hajtja a vezérműtengelyt.
2011. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!