Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mennyi idobe tellett,...

Kinek mennyi idobe tellett, mire rendesen megtanult emelkedon elindulni?

Figyelt kérdés
Ez egyszeruen orulet!!! Tobb mint egy éve szereztem jogsit, akkor minden flottul ment, de azota semmit nem vezettem, ugyanis rettegek a kocsiban ( a jogsit is csak azért tettem le, "mert kell").Elhataroztam, hogy ujbol veszek orakat, tegnap volt az elso, és tudtam, hogy ez az enyhe emelkedon elindulas a démonom, egyszeruen total beparazok, nem is ment..Total elefelejtettem! Hogyan tudnam gyakorolni, vagy a fejembe vésni, hogyan kell jol csinalnom?
2009. márc. 18. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem vezetel autót folyamatosan, lassan elfelejtődnek az ilyenek. Én is csak azért szereztem meg a jogsit még egyetemista koromban, mert édesapám kötötte az ebet és ki is fizette, de kikötötte, hogy baj lesz ha nem igyekszem. Második nekifutásra sikerült csak, de megszereztem. Aztán 4 évig volán közelében sem voltam (nem is szeretek vezetni), de el kellett kezdenem a munkám miatt. Kb 6 2 hónap után már simán ment minden. Szóval meg kellene inkább szokni a vezetést. Sok sikert!
2009. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha konkrétan tudod, hogy az emelkedöre indulással van gondod, az nagyszerü, hiszen a javulás legelsö lépcsöje, hogy felismerjük a hibánkat. Szerintem a magánórákon kérheted, hogy ezt többet gyakoroljátok.


Amúgy elméletben egyszerü, gyakorlatban sem bonyolult, csak gyakorlás kérdése. Elöször is nyugodj meg teljesen, lazulj el. Állsz az autóval, 1-es fokozatban vagy, kuplung benyomva teljesen, és tartod a féket. Nagyon lassan engedd kifele a kuplungot, amíg érzed, hogy csökkenni kezd a motor fordulatszáma. Jobban érezni a rázkódást, olyan, mintha mindjárt le akarna fulladni. Ezen a ponton kiengedheted a féket, mert a motor megtartja az autót. Óvatosan gázra lépsz, majd ahogy elindulsz, lassan kiengeded a kuplungot. Érezni kell a kuplungot, de ez csak úgy lehetséges, ha minél többet gyakorolsz. Nem félni kell az autótól, hanem ismerkedni vele.:)

2009. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Az egésznek az a lényege hogy érezd a kuplung fogáspontját....vagyis ,hogy melyik az a pont amikor a kocsi megmozdul.És hallod is hogy mennyire más a hangja mert már indulna.Nem tudom hogy kézifékkel indulsz vagy csak simán,de a legjobb ha kézifékkel kezded.

Engem úgy tanított meg az oktatóm,hogy megálltunk egy batár nagy dombon,kirakott a kocsi mögé egy kavicsot,ha rámentem annyiszor kellett körbefutnom az autót.:D

2009. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a vàlaszokat!

Igen, ez a legnagyobb félelmem, ugyanis egy brutàlis dog vagyok az autoval,nem tudok finoman bànni vele, ( az oktato meg is jegyezte, pàr ora velem és nem lesz sebvàlto a kocsiban), és persze igy a pedàloknàl is gondban vagyok. Egyszeruen nem tudom annyira finoman tartani az " egyensulyt" a kuplungon és a gàzon ilyen elindulàsnàl, hogy képtelen vagyok elindulni, a kézifék kiengedése utàn, csuszok vissza ( ami jo volt, mert tegnap egy kamion àllt mogottunk, kàromkodott is az urge)

Pedig érdekes, azt mondjàk a nok parkolni nem tudnak, na én ugy beparkolok a legszukebb helyre is, hogy az oktato is csak lesett...

2009. márc. 18. 12:48
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Pedálkezelést gyakorold otthon pedálos kukán. Lassan nyitogatod a tetejét, megtartod egyhelybe félig nyitva. Aztán gyakorolj sokat kocsival.

Nekem gyorsan ment, papám megtanított rendesen wartbourgon.

2009. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Ismerem a problémád, megejgyzem nekem még pluszba a lábam is remeg, szóval tényleg nem könnyű úgy.

Két hónapja van jogsim, én meg tudom csinálni, de annyira félek hogy belecsúszok valakibe, mert mégse sikerül, hogy inkább nem is megyek semmiféle emelkedő közelébe.:)

Szóval az én jó tanácsom:mindig gondold át az útvonaladat-legtöbb esetben azért ismered gondolom-és ha tudod hagyd ki az emelkedőt.Mire belejössz a vezetésbe, más nem lesz ezzel gondod.Manapság már egy egy emelkedőt bevállalok a gyorsabb útvonal érdekében:)

Sok sikert!És ne félj, a kocsi nem tud veled kiabálni :)

2009. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

na nem olyan nehéz hogy a fél várost meg kelljen kerülni.amikor gurulnál nyomj a gázra akkor tuti elindulsz.A kukás trükk tényleg nagyon hasznos.

De szerintem aki retteg egy sima dombon elindulástól inkább kocsiba se üljön.

2009. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

No, a kukàs trukkot majd bevetem :)

Egyébkény igazat adok az utolso vàlaszolonak, hogy aki emiatt nem mer vezetni, ne is vezessen inkàbb. Ha nem tudnàm, hogy itt halott ember az, aki nem vezet ( mert sokszor nincs màs mod pl munkàba jàrni), akkor hagynàm a fenébe, elkonyvelném , hogy soha nem lesz meg a kello onbizalmam ahhoz, hogy konnyen, jol vezessek, de igy sajnos muszàj:(Lassan ideje munkàt keresnem, a gyerkocom màr nagy, mégse mondhatom a leendo munkàltatomnak, hogy nem fogadom el az àllàst, mert emelkedore épult a cég :D)

2009. márc. 18. 16:35
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Neked egy automataváltós autóra van szükséged! A nővérem is ebben a kórban szenved és neki gyógyír volt a félelmére! Fék és gáz, nuku kuplung!!! Én imádok vezetni, de az automata váltót én is nagyon szeretem! Ha van lehetőséged próbáld ki! És ne félj a vezetéstől, csak gyakorlat kérdése az egész!
2009. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

nyugi!

Ha kiengedett kézifék után gurulsz visszafelé, akkor messze vagy a "brutálistól"

de ha tényleg nem megy, szerintem is az automataváltós kocsi a te megoldásod!! ott az autó megtartja saját magát az emelkedőn, hihetetlen jó érzés! ott csak megnyomod a gázpedált , ha indulni akarsz ha nem akkor meg tartod a féken a lábad , sokszor még azt se kell

2009. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!