Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lazaság a vezetésnél. Hogyan...

Lazaság a vezetésnél. Hogyan lehet rászokni?

Figyelt kérdés

Most veszek forgalmi órákat, benne vagyunk már, és _szinte_ minden teljesen jól megy - két, egyazon tőről fakadó probléma van csak, amin viszont mindeddig nem sikerült túllépnem, pedig istenemre mondom, nagyon szeretnék, és igyekszek, de még eddig sehogy se ment: túl mereven/erősen fogom a kormányt és kapcsolok kettest (érdekes, az összes többi fokozat egytől ötig simán megy, csak a kettes problémás).


Ezzel nem tudok tehát egyelőre mit kezdeni. Van bárkinek bármi építő tippje arra, hogyan lehetne úgymond "lazítani"? Mert akárhogy is próbálkozom, hogy épp csak hozzáérek a kormányhoz/sebváltohoz, hiába érzem én úgy, hogy nem tudom már, mit lehetne még tovább lazítani, gyengédebben csinálni rajta, valójában még úgy is túl merev/erős.


Kérlek, segítsetek, mert nekem már semmi ötletem nincs. Nagyon köszönöm előre is.


2009. márc. 18. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Repetitionem est mater studiorum=Ismétlés a tudás anyja/atyja.
2009. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen gyakorlás gyakorlás és gyakorlás. ès gondolj arra hogy az oktatónak van féke ha bármi baj lenne majd ö megnyomja azért ül melletted.

Akettesnél meg mikor kettesbe húzod akkor húzd nyugodtan balra a húzás közben is és akkor bele találsz. Ahogy egyesböl kettesbe húzod, közben nyomd egy kicsit balra is. ès ha vissza kapcsolsz hármasbol kettesbe is. A többi azért megy mert ott csak elöre kell tolnod vagy hátra és bele kattan.

ès gyakorolj. Kérd meg apukádat , párodat barátnödet hogy menjetek egy elhagyott parkolóba gyakorolni. Engem pl apukám kivitt az erdö szélére és dombos erdöszéli uton kellett vezetnem. azt mondta ha ott megtanulok hogy kikerüljem a gödröket akkor már menni fog az uton is. Rengeteget mentem vele.

2009. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

15:16-os: Nagy igazság, viszont ebben a helyzetben csak félig, mivel az oktatóm állítja, hogy ez magától nem fog elmúlni idővel se, csak még jobban rászokok, ha nem csinálok vele valamit, tehát a rosszat gyakorolnám be, amit meg ugye nyilván nem kéne.

De tény, igyekszem rájönni a nyitjára, és ha az megvan, úgy annak a gyakorlásával már természetesen nem lesz gond.


15:26-os: Na ez a trükkös a dologban, hogy ha még balra is húzom, akkor meg van, hogy lefelé nem akar menni az istennek se, ha viszont annyira nem húzom, akkor meg már nem kettes lesz, hanem hármas. Az oktató mondott egy olyan tippet, hogy "egy ütemet" várjak, mielőtt lehúzom kettőbe; ez néha működik is, de néha meg nem.

Amúgy a "szülői felügyeletes" gyakorlás megvan itt is, valóban jó dolog és hasznos, csak ott épp a lazaságot nehéz gyakorolni, mert nekünk még egy régebbi kocsink van, ABS meg hasonlók nélkül, és annál viszont még indokolt is valamennyi erő a kezelésnél. Persze lehet lazítani annál is, csak ott valamivel még nehezebb is.


Viszont mindenféleképpen köszönöm mindkét választ.

2009. márc. 18. 15:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
amikor kettest kapcsolsz,a sebváltót jobbról fogd mogd meg.szóval ne a tetejét.így még véletlenül se tudsz elkapcsolni.a kormányra meg......menj el izomlázzal,biztos em lesz kedved szorongatni...:D
2009. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
...illetve négyes, bocsánat. (a "...nem kettes lesz, hanem hármas" rész korrekciója)
2009. márc. 18. 15:49
 6/14 A kérdező kommentje:
15:48-as: Általában úgy szoktam. :) Izomláz meg érdekes ötlet. :D Csak nehogy közlekedésbiztonság-veszélyeztetés legyen a vége... :)
2009. márc. 18. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Mikor már egyedül fogsz vezetni észre sem fogod venni hogy vezeted a kocsit minden rutinból fog menni csak azon fogod magad kapni hogy már ott is vagy ahova mentél.Én is most vizsgázom és az első időkben mindenki görcsös .Mikor motorozni kezdtem az első időkben én is görcsösen mentem számoltam a sebességet megterveztem minden lasúlást gyorsulást pár hónap és már úgy mentem mint egy állat kapart a motor ugrattam akkorát mint egy ház minden lazán rutinból ment.Remélem idővel megszokom a kocsit is .
2009. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ebben bízom én is. Tény, hogy a fent vázolt két dolgot kivéve minden másról érzem már most, hogy tényleg "belém ivódik" és egyre jobban, könnyebben megy, és kétségkívül még a fenti kettőben is volt javulás az órák során, csak mintha ez jóval csekélyebb mértékű lenne. De persze igyekszem.


Sok sikert a vizsgádhoz!

2009. márc. 18. 19:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt hogy saját kocsival mikor gyakorolsz úgy indulsz óvatosan hogy egyáltalán nem fogod a kormányt. Persze ha nagyon el akar menni belenyúlsz, de mondjuk 2be még simán felteheted kormányfogás nélkül. Akkor meglátod hogy nem kell görcsösen fogni a kormányt hogy egyenesen menjen a kocsi, elég finoman terelgetni. Vagy kanyarodáskor engedd hogy a kormány magától visszaforogjon, csússzon a tenyeredben. Oktató mondjuk ezt valószínű nem fogja szeretni, de ha sajáton begyakorlod el fogsz lazulni.

Váltásnál nyomd tövig padlóig a kuplungot, és gyakorolj álló kocsinál garázsban.

2009. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincs igaza az oktatódnak abban hogy az idő nem segít. Segít hiszen idővel rutint szerzel, ami által magabiztossá válsz, az pedig megnyugtató érzés, így nem lesznek ilyen gondjaid...:-)

Emlékszem amikor Édesapám leengedett fél kézzel fogta a volánt, én meg teljesen elcsodálkoztam hogy hogy lehet ilyen lazán vezetni...

Lehet! Azóta eltelt 14 év, rutint szereztem, és mára csak mosolygok az egészen.

Jaa és képzeld mindíg lenéztem váltás közben a váltóra, hogy mit is csinálok...Láttad volna az oktatóm fejét.

Szóval ne szívd mellre a dolgot!

És nem biztos hogy az oktatónak mindíg igaza van. (najó általában...:-)

Mert emlékszem hogy mindíg mondta hogy ne belűlről tekerjem a kormányt. Nem tudom érthető e szóval belenyúlva tekered. Nem pedig kívülről fogva. Szóval a mai napig nem tudom az okát hogy miért prüszkölt az oktató emiatt, és nem is látom be hogy igaza lett volna.

Nyugi minden rendben lessz!

Balesetmentes autózást!

Üdv.

2009. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!