Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen egy jó oktató? B kat....

Milyen egy jó oktató? B kat. Jogosítvány, forgalomba keresek új iskolát és oktatót. Tudtok ajánlani Újpest környékén?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem gond egy kis utazás, csepeli autósiskola, Szilágyi Levente. Egy dízel Clioja van, és a legjobb oktató, aki mellett életemben ültem. A Blahán is van találkozóhelye, tehát nem is kell nagyon sokat utaznod, ha őt választod, és hidd el, megéri.
2011. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jó oktató ismérvei: 170 cm magas, barna szemű... :)


A viccet félretéve:

Türelmes, viszont ha olyan dologban bénázol, amit már tudtál korábban, de most épp balf*szkodsz, akkor viszont erélyesen rád szól, hogy szedd össze magad.


Empatikus, és pontosan tudja hogy mi az a következő feladat, ami már nem rutin, van benne kihívás, de még nem olyan nehéz hogy ne tudd megcsinálni, tehát éppen olyan nehézségű, ami a fejlődésedet szolgálja. Ilyen feladatokat ad. Az empatikus részhez tartozik még, hogy néha az oktatóm jobban tudta hogy melyik táblát vettem észre és melyiket nem, mint én :) Amikor sejtette hogy nem láttam, egyből rákérdezett hogy mi is volt az utolsó tábla?


Rugalmas, alkalmazkodó: ha látja hgoy az egyik magyarázási módszerrel nem ér el eredményt, megpróbálja másképp elmondani, megmutatni, rávezetni.


Becsületes: az 50 perc valóban 50 és nem 30, meg nem 40 és az óra nem arról szól, hogy megvárod amíg a boltban bevásárol. Az oktatónak is az a célja hogy minél hamarabb levizsgázz és nem a lehúzásra hajt.


Objektív: amennyire lehet objektíven értékel, ha egy nehezebb feladatot jól csináltál megdicsér, és bíztat, viszont ha valamit nagyon rosszul csináltál, akkor éppen a kellő mértékben leszíd, hogy vedd észre magad, és tedd oda magadat. Megbeszélitek mit hibáztál, miért, legközelebb hogyan oldd meg a feladatot, mit lehetett volna még csinálni...



A jó oktató nem nyúl a pedálokhoz. Hallottam olyan sztorikat, hogy az 5. rutin óra után még mindig bele-belenyúlt az oktató a pedálba. Jobb esetben az első rutin óra után már nem nyúlhat bele, kivéve ha külön mondja hogy most mindent engedj el, mert mondjuk ő beparkol helyetted egy szűk helyre... Úgy kell megtanítania vezetni (ez az ő dolga) hogy neki ne kelljen a pedálhoz érnie, hiszen ez a cél.


Jó humorú, nem stresszel : hallottam szintén rémtörténeket arról, hogy valaki úgy vezetett, hogy közben végig gyomorgörcse volt. Hát ezt én elképzelhetetlennek tartottam volna, úgy ugyanis nem lehet vezetni. Jobb esetben az órák jó hangulatban, felszabadultan telnek, és az oktató nem idegesít téged feleslegesen.


Precíz: a megbeszélt órák pontosan akkor kezdődnek, nem fél óra múlva esik be. Kivétel ezalól persze az előre nem tervezhető forgalmi helyzet, nyílván azzal nem lehet mit tenni.


Felelősségteljes: az oktató nem félti minden pillanatban a kocsit hogy "jaj rá se nézz, mert baja lesz...", engedi hogy vezesd és nem rettegve ül melletted hogy mikor töröd össze. Ha néha lefulladsz, nem akar azonnal megölni amiért véletlen lefulladtál.

Nyílván ha olyat hibázol hogy veszélyhelyzet van, akkor azért rád ordít (bár jobb esetben és ez megint csak az oktaó feladata is!) ilyen nem állhat elő, ugyanis amikor vezetsz az oktatónak kb 2* jobban kell figyelnie, és látnia minden lehető hibát, veszélyhelyzetet...


Én náluk tanultam, konkrétan a Maczinál, és nagyon korrektek voltak, a fentebb felsorolt tulajdonság mind megvolt benne.

[link]


Tőled ugyan egy kicsit messzebb vannak, de attól még a felsorolt tulajdonságok érvényesnek kellene lennie minden oktatóra (sajna kevés ilyen van).

2011. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még azt kifelejtettem, hogy a jó oktató ismérve az is, hogy figyelje típushibáidat, és ha láthatóan van ilyen (szinte mindenkinek van), arra rámegy, és addig gyakoroltatja, amíg már jól fog menni.


Tovább elmagyarázza azokat a dolgokat is, amik sehol sincsenek leírva, viszont nagyon fontos tudni (pl.: mi a különbség a táblával védett és a főút között, stb...) és persze ezeket is begyakoroltatja (elvisz olyan helyre ahol a táblával védett egyik pillantról a másikra jobbkéz lesz...)


Ha valamit nagyon benézel, vagy nem veszel észre, visszavisz oda, és megmutatja neked, hogy tanulj a saját hibádból.

2011. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a Maczinál tanultam. Abszolút elégedett voltam vele. Elsőre sikerült a forgalmim.

Mondjuk nem Újpest környéke.

De van egy ismerősöm, aki Újpesten tanult és neki volt egy szuper oktatója. Ha érdekel megkérdezem.

2011. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!