Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszéria gittelés segítség?

Karosszéria gittelés segítség?

Figyelt kérdés
Simson Schwalbe kaszniját akarom gittelni, de nem tudom, hogy hogyan csináljam. Aztán jön az alapozás. Ahhoz hogyan kezdjek hozzá? Bocsi hogy ennyire kezdő vagyok de senki sem lesz egyből profi.
2011. jún. 26. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiveszel egy kis gittet és ahol van egy kis horpadás belehúzod egy kis spaklival vagy valami könnyen hajlítható fémdarabbal. Az alapozás előtt meg jól megcsiszolod meg minden rozsdát eltávolítasz le por és zsírtalanítod hogy tökéletesen tiszta legyen a felület és mehet a cucc rá.
2011. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapozás a legelső, utána gittelünk csak.

Ezután jön a durva csiszolás,majd szórógittelés és utána finom/vizes csiszolás. Ezután ALAPOS szárítás,.majd mehet rá a festés.

2011. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen lehetne vitatkozni kedves második.Csak akkor kezdesz alapozóval,ha tiszta fémre fújod a festéket.Ez a tapadásjavító alapozó.Amire a kérdező kíváncsi,az a festékalapozó(töltőlakk,vagy átmeneti lakk,).


Ha a fakóságon és a karcolásokon kívül jó állapotban van a gyári fényezés,akkor elég csak a gyári alapozóig visszacsiszolni.Fontos,hogy minden festeni kívánt elemet csiszolj le,mert csak ez után láthatod,hogy hol is kell a gitt.


Ha kétkomponensűt vettél,akkor egy diónyi gitthez adj egy borsószemnyi edzőt(vagy kötésgyorsítót).Értelem szerűen ezeket az arányokat vedd figyelembe nagyobb mennyiség esetén is.Keverd el addig,amíg egyenletesen elszíneződik az anyag.Általában az edző anyag rózsaszín szokott lenni,a gitt pedig fehér.Fontos,hogy a gittelni kívánt felület tökéletesen rozsda és zsír mentes legyen.Ha megvan a gyári festék/alapozó,akkor csiszolás és zsírtalanítás után mehet rá a gitt.Ha szabadon van a fém,akkor ajánlott tapadásjavító alapozót fújni rá(pirosalapozó).A legjobb egy könnyen hajló műanyag lappal,mondjuk lejárt személyigazolvánnyal felhordani a cuccot.Mindig próbáld meg követni a használati utasításban szereplő adatokat.Ha egyszerre 2mm vastagságban ajánlott felhordani,akkor ne tegyél rá többet.Majd ha megszárad.


Ha megszáradt a gitt,akkor szépen egyenletesen finomra csiszolod(400as illetve 600as papírral).Inkább ellenőrizd többször,mert elsőre nem biztos,hogy sikerülni fog tökéletesre.Ha van türelmed hozzá,akkor előbb-utóbb szintbe tudod hozni a horpadást.


Amire te gondolsz az nem alapozó,hanem egy átmeneti lakk réteg,ami megakadályozza a két festék reakcióba lépését.Csak a már finomra eldolgozott felületre fújd rá.Ezt 400as illetve 600as papírral,vizes felületen,körkörös csiszolással éred el.Zsírtalanítás után mehet rá ez is.A dobozra rá lesz írva a megfelelő használat.Két három rétegben érdemes felhordani.Ügyes kéz esetében ezt már nem kell csiszolni,de ha még is,akkor 800as vizes papírral,körkörös mozdulatokkal.Erre a célra a legjobb valami töltőlakk(népies nevén szórógitt,vagy szürkealapozó).Ez bejut minden apró karcolásba és szépen kitölti a hézagot.Utána jöhet a szín és a védőlakk.Kb ennyi.


Jó munkát és sok szerencsét! :)

2011. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. jún. 26. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
második vagyok és én csak abból indultam ki ahogy mi szoktunk mázolni XD de fémet nem nagyon gittelgetünk csak ritkán... festőnek tanulok 2 éves voltam
2011. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!