Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megtanulni a KRESZ-t?

Hogy lehet megtanulni a KRESZ-t?

Figyelt kérdés
Annyi r*hadék kivétel van (pl. a tábláknál) és már nagyon elegem van mert nem tudom megjegyezni :/
2011. jún. 26. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem baj, már így is túlzsúfoltak az utak.
2011. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hogy lehet leérettségizni?
2011. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

El kell szomorítsalak barátom, a vezetés nem neked való. Jobb helyen vagy a járdán.

(Mellesleg én 12 évesen kezdtem kreszkönyvet olvasni, és soha nem volt gondom a megjegyzésével, a vizsgára már tanulnom se kellett. Pedig azokban a régi könyvekben, amikből még én tanultam, nem csak kresz volt, hanem elég mély jármű-szerkezettani ismeretek is, mivel annak idején az emberek maguk szerelték az autójukat.)

2011. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első pikírt válasz helyett javasolnék a neten körülnézni, fenn van az egész meg lehet tankönyvet is venni. Amúgy a kivételeket nem nehéz megtanulni, csak józan logikus gondolkodás kell hozzá. Én 22 éve vezetek, nagyobb galiba nélkül, de a kivételekre én sem emlékszem...
2011. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: köszönjük emese!


Röviden:

Elolvasod egyszer a KRESZ könyvet, mint egy olvasmányt, de ekkor még ne akard megtanulni, csupán értelmezni, megérteni egyáltalán miről szól.


Megint elolvasod, de most már az egyes összefüggéseket meg is próbálod megtalálni, megérteni az egészet egyben.


Következő olvasásra pedig illik megtanulni.


A KRESZ alapvetően logikus, szinte mindennek megvan a magyarázata, sajnos a legtöbb szabálynál ezt nem írják oda, pedig valóban jó lenne, könnyítené a megtanulást.


Javaslom hogy ne bemagolni próbáld, hanem megérteni az ok-okozati összefüggéseket, és ezek után már tudni is fogod.


Vegyünk egy egyszerű szabályt:

Jobbkéz: ügye a jobbról jövőnek van elsőbbsége, és balról a villamosnak. De balról miért? Azért, mert a villamos nagy és nehéz, vasúti jármű, nem tud olyan könnyen fékezgetni. A villamost ezért nem fogják kényszeríteni arra, hogy minden saroknál lassítson, esetleg álljon még és adjon neked elsőbbséget... Tehát a villamos nem fog jobbkézt adni neked, ezért kell neked elsőbbséget adni felé.


A tábláknál levő kivételek szinte elenyészőek, de ha leírsz egy - két példát hogy konkrétan mire gondolsz, szívesen elmagyarázom az értelmét és az okát...


Sok esetben segít, ha beleképzeled magad a másik helyzetébe, vagy a közlekedésszervezés oldaláról fogod meg a dolgot.


Pl.: kötelező legkisebb sebesség tábla: A megállást nem tiltja, viszont a jelöltnél lassabban tilos haladni. A gyakorlatban ha ilyen táblát kiraknak, szinte biztosan lesz alatta egy megállni tilos tábla is. Viszont ha a tábla automatikusan megállási tilalmat is jelezne, akkor nem tudnák azt elérni, hogy megengedjék az út szélén való megállást, viszont előírják hogy ne lassítsd a forgalmat. Mikor van ennek értelme? Pl. van egy szép szerpentines rész, ahol az út szélén van annyi hely a kocsiknak hogy leálljanak. Ha mindenki csak 10-el csorog, mert bámulja a tájat, akkor abból előbb utóbb baleset lesz. Ezért kitesznek egy ilyen táblát mondjuk 30-as seb.el, így már 10el nem csuroghat senki. Ha nézelődni akar, álljon le az út szélére ( a tábla ezt engedi) és úgy nézelődjön...

2011. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az elsőbbségeket értem, meg tényleg van benne logika, de ezek a táblák már kikészítenek, mert van egy "mindkét oldalról behajtani tilos tábla", akkor ha alá rakhatnak időpontot, akkor ha kivéve taxi, akkor behajthat biciklis is, meg állati vontató is, és már nagyon elegem van ezekből, hogy 1 táblánál van vagy 6 eset a kiegészítő táblák miatt :/, és akkor még külön külön megtanulni hogy ki hajthat be...
2011. jún. 26. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, ezekre nem fognak külön kitérni, és ha egyszer levizsgáztál, soha senkit nem fog érdekelni, hogy tudod-e. Azt még 10+ év után is tudom, hogy az indexnek 60-120-at kell villognia percenként, de azt, hogy lovaskocsival hova hajthatok be, már másnap sem tudtam, mert teljesen érdektelen, úgysem fogok azzal soha közlekedni.
2011. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem kell megtanulni a kreszt. én se nagyon olvasgattam a könyvet.

Hanem egész nap a kresz vizsga tesztkérdéseit oldogattam, abból tanultam meg. meg is lett elsőre.

2011. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4%

Régebben apukámmal állandóan kocsikáztunk ide-oda a városban és már 10 évesen tudtam minden táblát ,helyzetet


Tehát tanfolyamon se jegyzeteltem,nem is készültem és hibátlan lett a vizsgám


De....Ha te ennyire képtelen vagy akkor valóban ne rakd le a jogosítványt mert az olyan sötétek mint te és még sokan mások mennek fel a sztrádára a forgalommal szembe.

2011. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"mert az olyan sötétek mint te és még sokan mások mennek fel a sztrádára a forgalommal szembe.

"


Már bocs, de egyáltalán nem biztos hogy aki felhajtott a hídra, sötét volt. Budapesten a forgalomszervezés botrányosan kritikán aluli. Lekopott terelő vonalak, nem egyértelmű kitáblázások, mindent az utolsó utáni pillanatban jeleznek, előjelző táblát kitenni nem divat. Este és esőben mindez csak fokozódik... Aki nem megszokásból vezet pesten, annak nehéz dolga van, főleg ha közben esetleg még navigálnia is kell...


Kellett pár halál eset ahhoz, hogy a veszélyesebb helyeket végre normálisan kitáblázzák, olyan módon, hogy az mindenkinek (aki életében először jár arra, annak is!) egyértelmű legyen. És még ígyis csak 1-2 helyet csináltak meg, de hány ilyen van még Bp-en...

2011. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!