Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a problema a karburat...

Mi lehet a problema a karburatorral?

Figyelt kérdés
Van egy 4 utemu egyhengeres 50 kobcentis italjet torpedo tipusu robogom(2002-es kiadas). Mostanaban nem megy jol es leszereltuk a karburatort, hogy nezzuk meg hogy mi a problema vele. A karburatorban a tetejet mikor leszereltuk ott talalhato egy tolcser alaku fekete gumi es annak a kozepeben van egy rugo ami egy tuszelep feleszeget iranyit. Az lenne a kerdesem hogy ennek a fekete guminak mi a szerepe, es az a tuszelep amit a karburatorban van ami szabalyozza a benzin belyutasat a robbanoterbe, azt mi mukodteti??? Vagyis azt akarom kerdezni hogy mitol megy fennebb a szelep es mitol megy lennebb??? Elnezest a helyesirasi hibakert, es varom mindeniki valaszat.
2009. ápr. 4. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a gumi egy membrán, amit a beszíváskor keletkező vákuum működtet. (pl. a régi állólámpás Merciknek volt még ilyem karburátora.)

Ha a membrán kilyukad, vagy bekeményedik, akkor változhatnak a motor paraméterei, de egy hét éves motornál nagyobb az esélye a henger/dugattyú kopásnak, amitől gyengébb lesz. Ezt komresszió méréssel ellenőrizheted.

A légszűrőt is rendszeresen kell tisztítani, főként ha poros utakon jársz vele. Ráadásul a legtöbb robogónál a légszűrő csak egy szivacs lap, ami könnyen sérül, és a beszívott por egy-kettőre tönkre vágja a motort.

2009. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt es igazan poros utakon jarok vele mert videken lakok.
2009. ápr. 5. 08:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom tenyleg a levego szuro total poros volt meg csoda hogy neha neha be is gyullot.
2009. ápr. 10. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

elsőnek is megse szabadot volna venni:!

nem értem mért vesznek az emberek 50ccm 4ütemű kínaikat???!

gyenge szarok....

fele annyi pénzért 2-3szor olyan erős 2üteműt kapsz(használtat)

2009. ápr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolo!

Nem kinai motor hanem olasz, es nagyon jol megy mostmar mert megkaptuk a problemat, az volt hogy piszkos volt a levego szuro.

2009. ápr. 12. 20:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah a 4 utemu sokkal kevesebbet fogyaszt egyik ok a masik az hogy mikor vasaroltam ez volt es meg volt egy par a kereskedonel es nekem ez nagyon megtettszett. Es mikor kiprobaltuk akkor mondtgak hogy 4 utemu.A robogoknal szerintem jo a 4 utemu a krossz, enduroknal kell inkabb ketutemu hogy kaposabbak legyenek.
2009. ápr. 12. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!